Dodane: Marta Data: 2022-10-17 13:46:22 (czytane: 12812) 
Wojewoda Zbigniew Koniusz podziękował tym, którzy zasłużyli się dla naszego regionu. Wręczył symboliczne podziękowania i gratulował sukcesów oraz wyjątkowej postawy w przypadku zagrożenia życia ludzkiego. Wśród nagrodzonych byli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju; asp. Robert Nalepa i st. sierż. Emil Bech.
Wojewoda Zbigniew Koniusz podziękował tym, którzy zasłużyli się dla naszego regionu. Wręczył symboliczne podziękowania i gratulował sukcesów oraz wyjątkowej postawy w przypadku zagrożenia życia ludzkiego.
W gronie osób, które odebrały podziękowania od wojewody, znaleźli się świętokrzyscy strażacy, policjanci, sportowcy, kierowcy autobusów oraz uczniowie. Odnieśli oni sukcesy m.in. w sportowej rywalizacji oraz artystycznych konkursach. Szczególne podziękowania wojewoda skierował do tych, którzy - nie bacząc na własne bezpieczeństwo - ratowali ludzi w sytuacji związanej z bezpośrednim zagrożeniem życia lub zdrowia.
„To jest budujące, że mamy nadal takie osoby, które działając na przekór wszystkiemu są w stanie realizować swoje pasje lub nieść pomoc osobom potrzebującym. Bardzo Państwu gratuluję. Liczmy na to, że Wasz przykład działania i życia będzie zaraźliwy”- takimi słowami do osób uhonorowanych zwrócił się wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.
Lista osób wyróżnionych:
Kapitan Wojciecha Kunys i aspirant Dawid Kowalik- strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku - Kamiennej. Reprezentanci Polski na 17. Międzynarodowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a na podium stawali w czterech konkurencjach m.in. pożarniczy tor przeszkód 100 m oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe
Damian Noga z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Staszowie, który zdobył złoty medal na Mistrzostwach Europy w Biegu ulicznym, który odbył się w sierpniu we Włoszech.
Aspirant Łukasz Lipiński z KPSP w Sandomierzu oraz druhowie z OSP w Głazowie druh Łukasz Wolak prezes OSP oraz druh Artur Cichoń podczas tego lata uratowali życie 60 – letniego mężczyzny na sandomierskiej giełdzie. Używając defibrylatora AED podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową, dzięki czemu mężczyźnie udało się przywrócić funkcje życiowe.
Asp. Adam Złotnik w dniu 1 kwietnia we wczesnych godzinach porannych słysząc głos kobiety wzywającej pomocy udał się do płonącego domu, gdzie po przeszukaniu pomieszczeń odnalazł nieprzytomną osobę i przystąpił do ewakuacji. W tym czasie na miejsce zdarzenia przybyli mł. asp. Robert Nalepa oraz sierż. Emil Bech, którzy również przystąpili do ewakuacji osób znajdujących się w płonącym domu.
Asp. Michał Gogolewski z KPP we Włoszczowie po służbie ruszył na ratunek dzieci w płonącym domu we Włoszczowie. Do tragedii doszło w listopadzie ubiegłego roku. Ryzykując własne życie wszedł do płonącego budynku, aby wynieść z ognia dwóch małych braci
21-letni Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz wywalczył już drugi w swojej karierze złoty medal młodzieżowych mistrzostw Polski. Po mistrzowsku rozegrał bieg na 3000 m z przeszkodami podczas zawodów w Poznaniu.
Jakub Sobura-Durma wywalczył podczas Młodzieżowych Mistrzostwa w Poznaniu brązowy medal w biegu na 400 metrów przez płotki.
Oliwia Bełczew 16 letnia zawodniczka z KKL Kielce zajęła drugie miejsce w biegu na 800 m podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bielsku-Białej.
Zofia Jastrząb - z KKL Kielce zdobyła złoty medal w skoku o tyczce podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Bielsku-Białej.
Karolina Młodawska reprezentowała nasz region podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które w sierpniu odbyły się w Monachium. Prawo do startu w tych najważniejszych po igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata zawodach uzyskała dzięki lokatom zajmowanym w europejskim rankingu. W czerwcu zawodniczka zdobyła mistrzostwo Polski w trójskoku.
Amelia Kamińska – zajęła II miejsca w 52 Międzynarodowym Konkursie Sztuki Dziecięcej zorganizowanym w Japonii. Praca młodej artystki z Radoszyc, została wyłoniona spośród 13 313 innych prac plastycznych dzieci z całego świata. Amelia jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Antoniego Hedy – Szarego w Radoszycach.
Krzysztof Żak- 7 lipca 2022 kierowca miejskiego autobusu w Kielcach uratował życie starszego mężczyzny, który leżał na chodniku przy ulicy Ściegiennego. Krzysztof Żak, gdy podczas pracy zauważył potrzebującego seniora, zatrzymał pojazd i pobiegł mu pomóc.
Antoni Łygoński kierowca miejskiego autobusu. Podjął również czynności ratujące życie rowerzystce, która straciła przytomność i przewróciła się na rowerze przy Alei na Stadion.
Źródło: KPP Busko-Zdrój, www.kielce.uw.gov.pl
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (9) |
do poniżej (2022-10-19 21:04:02)
Ty gościu jesteś po prostu baranem.Nie ubliżając tym zwierzakom.My tu o oszczędnościach ,a ty o umowach.Chłopie ,można mieć umowy,gwarancje,rutynowe stawki,ale oszczędności są oszczędnościami w każdym znaczeniu.Wyjedziesz do siebie na wieś napalisz sobie w piecu chrustem.a my co.Zostaniemy z ręką w.Pozdrawiamy, nie złośliwie.
Do poniżej (2022-10-19 12:39:18)
Tak tak, dzięki buskiej władzy i ukladom są też mase wsi, które w XXI wieku nadal są nieskanalizowane oraz niezgazyfikowane.... Wstyd przecież. I co najlepsze to nie ma nawet póki co planów na zmianę tego xd
do poprzedniego: (2022-10-19 06:17:10)
jak chcesz mieć zaciemnienie i średniowiecze to zapisz się do partii Pycha i Szmal bo to oni doprowadzili energetykę do zapaści. A Busko i gmina są oświetlone bo mają umowę na prąd do końca przyszłego roku, a w dodatku praktycznie wszędzie są światła ledowe zużywające niewiele prądu dzięki Sikorze i opluwanej z każdej strony Unii Europejskiej.
Do poniżej (2022-10-18 20:45:53)
Gratulacje i prośba jednocześnie.Szanowni policjanci,zaapelujcie do radnych o oszczędności gazowe i energetyczne w Busku. Może Was posłuchają, a czasie kryzysu by wypadało wprowadzić odp.ustawy.A miasto macie oświetlone jak Las Vegas.
Do poniżej (2022-10-18 18:11:59)
Przecież to ich obowiązek!!!! To tak jakby nagrodzić kasjerke, że dała do ręki paragon albo nauczyciela, że sprawdził pracę domową????
Ciąg dalszy (2022-10-18 12:58:55)
Osobiście dziękuję że jesteście państwo pomocni w krytycznych sytuacjach......
do poniźej (2022-10-18 12:55:48)
Nie rozumiem jest niebiezpiecznie w pobliżu są funkcjonariuszem Policji i nie mają obowiązku pomóc to powinno być wpisane w obowiązki w wykonywanym zawodzie,.;;; Policji;;;;;;
do poniźej (2022-10-18 12:54:38)
Nie rozumiem jest niebiezpiecznie w pobliżu są funkcjonariuszem Policji i nie mają obowiązku pomóc to powinno być wpisane w obowiązki w wykonywanym zawodzie,.;;; Policji;;;;;;
krytyk (2022-10-18 09:21:14)
. Szczególne podziękowania wojewoda skierował do tych, którzy - nie bacząc na własne bezpieczeństwo - ratowali ludzi w sytuacji związanej z bezpośrednim zagrożeniem życia lub zdrowia. - a to nie jest ich obowiązek wpisany w wykonywany zawód
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.