swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Milionowa inwestycja w gminie Nowy Korczyn

Dodane: admin Data: 2022-10-13 15:05:51 (czytane: 11288)  Wersja do druku

W ramach drugiej edycji Rządowego Programu Polski Ład: Fundusz Inwestycji Strategicznych Gmina Nowy Korczyn realizuje bardzo ważną dla komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców inwestycję, której całkowity koszt to blisko 5,5 mln zł.

Mowa o modernizacji sieci kanalizacji sanitarnej w Nowym Korczynie wraz z modernizacją oczyszczalni ścieków w Grotnikach Dużych.

Zobacz

Modernizacja sieci kanalizacyjnej ma na celu zmniejszenie awaryjności sieci oraz zwiększenie dostępu do części zamiennych w studzienkach kanalizacyjnych. Zakres prac obejmuje modernizację 147 szt. studzienek kanalizacyjnych polegającą na wymianie zaworu otwierającego zbiornik studni w celu jej opróżnienia działającego w systemie podciśnieniowej sieci kanalizacyjnej oraz sterowania zaworu wraz z monitoringiem.

Zobacz

Modernizacja oczyszczalni, która przyjmuje ścieki z 6 miejscowości, przydomowych oczyszczalni oraz ze zbiorników bezodpływowych z terenu całej gminy, polega na odwirowaniu osadu z pierwszego stawu oczyszczalni w Grotnikach Dużych. Oczyszczenie zbiornika z osadu po 15 latach funkcjonowania zapewni polepszenie działania oczyszczalni oraz poprawę efektywności oczyszczania ścieków w kolejnych latach. Ponadto zakupione i zamontowane zostaną nowe pompy w pompowni ścieków w Grotnikach Dużych.

 Zobacz

Całkowity koszt realizacji zadania to blisko 5,5 mln złotych przy wkładzie własnym gminy 930 tys. złotych. Pozyskane dofinansowanie z programu Polski Ład opiewa na kwotę 4,56 mln złotych. Wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą jest firma Ekokanwod z Nowego Korczyna. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to grudzień 2022 r.

Inwestycja ma na celu rozwój gminnej infrastruktury kanalizacyjnej oraz wzrost dostępności usług z zakresu odbioru ścieków.

/Urząd Miasta i Gminy  w Nowym Korczynie/ 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry