swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego w gminie Nowy Korczyn (foto)

Dodane: Marta Data: 2022-10-07 09:11:57 (czytane: 12885)  Wersja do druku

Sobota, 1 października 2022 r., była ważnym dniem dla 10 par małżeńskich z terenu gminy Nowy Korczyn, które w tym roku świętowały jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W tym dniu odbyła się uroczystość wręczenia medali 'Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie'.

Odznaczenia nadane przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja w asyście kierownik USC Małgorzaty Kaszowicz-Gzyl.

Zobacz

W uroczystości wzięli również udział: Dyrektor Pionu Zarządu Uzdrowisko SA w Busku-Zdroju Andrzej Solarski, zastępca burmistrza Piotr Strach, przewodnicząca Rady Miejskiej Kazimiera Gołdyn, zastępca kierownika USC Małgorzata Wesołowska, dyrektor Zespołu Szkolono-Przedszkolnego w Nowym Korczynie Barbara Karnawalska, wicedyrektor Małgorzata Stefańska oraz proboszcz parafii Nowy Korczyn ks. Paweł Majewski.

Zobacz

Spotkanie odbyło się w sympatycznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, upominki, pamiątkowe dyplomy, życzenia oraz tradycyjna lampka szampana. Uroczystość uświetnił występ uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego z Nowego Korczyna oraz dziecięcego zespołu ludowego „Wianeczek”.

Zobacz

 

Medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie" przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej otrzymali:

  1. Alicja i Stanisław Bębenek
  2. Zenona i Stanisław Bugaj
  3. Honorata i Mieczysław Bugdalski
  4. Grażyna i Alfred Dziura
  5. Małgorzata i Kazimierz Frania
  6. Krystyna i Władysław Nowak
  7. Anna i Jan Pasek
  8. Zofia i Antoni Ragan
  9. Janina i Andrzej Wajs
  10. Alina i Józef Wawrzyk

/Urząd Miasta i Gminy  w Nowym Korczynie/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry