swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Poseł Michał Cieślak - 17 kilometrów sieci kanalizacyjnej powstanie w gminie Pacanów

Dodane: Marta Data: 2022-09-28 14:00:35 (czytane: 13275)  Wersja do druku

W czwartek, 22 września w Urzędzie Miasta i Gminy Pacanów podpisano umowy na wykonanie kanalizacji w trzech miejscowościach tj. Książnice, Karsy Duże oraz Słupia (Etap II), sześciu przepompowni i ponad stu przyłączy, wszystko razem za 10 mln 120 tys złotych. Z rządowego programu Polski Ład pochodzi prawie 9 mln 170 tysięcy złotych, a około 1 milion złotych to wkład własny gminy.

- Rozmiar inwestycji w tej kadencji jest imponujący, w gminie wykonano zadania o łącznej wartości 38 mln zł z czego ponad 25 mln zł to środki rządowe - gratuluję mieszkańcom i władzom gminy - powiedział poseł.

- Jak podkreślają Państwo Radni to historycznie rekordowy wynik, warto dodać, że osiągnięty w niezmiernie trudnym czasie - dodał.

 Zobacz

Poseł Michał Cieślak zapowiedział też kolejne edycje Polskiego Ładu oraz programów kierowanych do przedsiębiorców i społeczności lokalnych. Dalsze wsparcie otrzymają także samorządy.

- Każda gmina, bez względu na budżet otrzyma od rządu ok. 3 mln zł. Będzie je można przeznaczyć na tzw. wydatki bieżące, związane np. z edukacją, spłatą kredytu, czy wkładem własnym do przyszłych projektów. Dodatkowo będzie przyznawana subwencja inwestycyjna, obliczana według specjalnego algorytmu, jako premia za inwestycje z ubiegłego roku. Ma to być zachęta, by gminy się rozwijały - powiedział poseł.

Zobacz

Burmistrz Pacanowa Wiesław Skop wraz z radą miejską, na dowód uznania, wręczyli dyplom oraz podziękowali posłowi Michałowi Cieślakowi za okazane wsparcie.  

- Chciałem serdecznie podziękować, że przez te ostatnie dwa lata, w trudnym czasie pandemii, Pan Poseł dostrzegał nasze problemy i potrzeby. Spotykał się z nami i rozmawiał. Oszczędnie dysponował obietnicami, ale zawsze dotrzymywał słowa. Pański wkład w uzyskanie tych pieniędzy jest bezdyskusyjny. Zawsze będziemy o nim pamiętać i za niego dziękować - powiedział Wiesław Skop.

/Artykuł sponsorowany/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry