swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści na pińczowskich drogach

Dodane: Marta Data: 2022-09-28 12:36:24 (czytane: 9398)  Wersja do druku

W miniony weekend policjanci z Pińczowa zatrzymali do kontroli trzech użytkowników dróg, którzy prowadzili swoje pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Kolejny kierowca prowadził samochód osobowy pomimo orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów.

Już w piątek mundurowi dostali informację, że na terenie gminy Złota w sposób niebezpieczny porusza się pojazd, którego kierowca może być nietrzeźwy. Interweniujący policjanci namierzyli Audi jadące bez włączonych świateł. Kiedy je zatrzymali, za kierownicą siedział 65-letni mieszkaniec gminy, który w organizmie miał ponad 2,3 promila alkoholu. Jakby tego było miało, mężczyzna miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.  

W nieco podobnej sytuacji był 28-letni kierowca Opla. Podczas wczorajszej kontroli policjanci ustalili, że mieszkańca gminy Jędrzejów od marca tego roku, przez najbliższe 3 lata, obowiązuje sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Co najdziwniejsze, razem z nim jechała jego żona, która dysponowała pełnym prawem do prowadzenia pojazdów.

Obu mężczyznom za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna. Tę już zapłacili dwaj rowerzyści, którzy prowadzili swoje jednoślady w stanie nietrzeźwości. Zarówno 50-letni mieszkaniec gminy Pińczów, jak i 43-letni mieszkaniec gminy Kije mieli ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za takie zachowanie zostali ukarani mandatami w kwotach po 2500 zł.

Źródło: KPP Pińczów

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry