swietokrzyskie.info

Niedziela, 04 grudnia 2022, Do końca roku 27 dni Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

Wiadomosci

Młodzi piłkarze z Połańca wygrali turniej Świętokrzyskich Orłów 2022 w Jędrzejowie

Dodane: Marta Data: 2022-09-27 11:21:20 (czytane: 2156)  Wersja do druku

Zespół Aktywni Junior Czarni Połaniec wygrał kolejny turniej eliminacyjny cyklu Świętokrzyskie Orły 2022 - Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski, który odbył się w Jędrzejowie. Przed nami już tylko wielki finał całego cyklu.

W meczu decydującym o zwycięstwie w Jędrzejowie Aktywni Juniorzy Czarni bardzo wysoko pokonali LKS Piaskowiankę Piaski 9:0. Z kolei w starciu o trzecie miejsce MKS Footbal pokonał dziewczęta z Aktywnych Juniorek Czarnych Połaniec 5:2. Najlepszym strzelcem turnieju został Dawid Żak (Aktywni Juniorzy Czarni), a najlepszym bramkarzem Alan Maludziński (LKS Piaskowianka). Nagroda fair play trafiła do drużyny Aktywnych Juniorek Czarnych. Przyznano też nagrody dla najdzielniejszych zawodniczek, a otrzymały je Marika Głowacka i Hanna Spyra z drużyny z Połańca.

Zobacz

 Zobacz

Bardzo się cieszę, że w turniejach Świętokrzyskich Orłów tak dobrze radzą sobie również dziewczęta. Popularność kobiecej piłki nożnej w świecie błyskawicznie rośnie i jestem bardzo zadowolona, że w Polsce również wiele dziewczynek garnie się do futbolu – mówi Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, która objęła patronat honorowy nad rozgrywkami.

Zespoły z turniejowego podium odebrały vouchery na zakup sprzętu sportowego o wartości tysiąca, siedmiuset i pięciuset złotych. Młodzi piłkarze, podobnie jak uczestnicy wcześniejszych imprez tego cyklu, mieli okazję do spotkania z Łukaszem Chwiedukiem, mistrzem freestyle futbolu, który pokazał im sporo niezwykłych piłkarskich sztuczek.

W trakcie turniejów w Świętokrzyskiem promowane są wzorce zachowań, które ważne są nie tylko na boisku, ale i w codziennym życiu. W trakcie każdego z turniejów kultywowana jest pamięć o regionalnych polskich bohaterach – dodaje Patryk Tyryłło, prezes Fundacji Aktywni dla Polski, która jest organizatorem cyklu. Za nami już wszystkie turnieje eliminacyjne, które odbyły się w Końskich, Opatowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach, Staszowie i Jędrzejowie.

Zobacz

 Zobacz

Wielki finał cyklu Świętokrzyskie Orły 2022 - Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski odbędzie się 8 października, ponownie w Jędrzejowie. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji, m.in. koncerty, animacje, występy i konkursy. Będą też goście specjalni, a swoimi umiejętnościami będzie popisywał się kolejny raz Łukasz Chwiediuk, który wspólnie ze wszystkimi uczestnikami nagra film na TikToka.

/Biuro Prasowe Świętokrzyskie Orły 2022/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat
  Wróć do góry