swietokrzyskie.info


Niedziela, 04 grudnia 2022, Do końca roku 27 dni Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Pracodawcy odwiedzili żołnierzy na szkoleniach

Dodane: Marta Data: 2022-09-26 11:10:06 (czytane: 1501)  Wersja do druku

Jednym z ważniejszych założeń terytorialnej służby wojskowej jest połączenie obowiązków pracownika ze służbą wojskową. Dlatego niezwykle ważna jest współpraca wojska z pracodawcami. Na szkolenia żołnierzy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostali zaproszeni pracodawcy z regionu. .

W miniony weekend blisko 800 żołnierzy wszystkich pododdziałów 10. ŚBOT intensywnie szkoliło się w wielu regionach województwa świętokrzyskiego. Zajęcia miały bardzo różnorodny charakter, na przykład zajęcia z topografii wojskowej miały charakter dzienno – nocny. Szkolono się z zakresu pracy na posterunku obserwacyjnym, przetrwania w trudnych warunkach, czy przyjmowania postaw strzeleckich. Wspólne za Strażą Pożarną szkolenie mieli również żołnierze kompanii dowodzenia, w czasie którego wykorzystano i obsługiwano pompy wysokiej wydajności. Ciekawymi zajęciami było również szkolenie z obsługi karabinu UKM – 2000P z wykorzystaniem ślepej amunicji.

 Zobacz

Zobacz

W miniony weekend żołnierzy – między innymi swoich pracowników odwiedzili pracodawcy z firm i urzędów. Byli to między innymi pani Magdalena Karwat - Kasińska dyrektor  Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach. Jako pracodawca wielu żołnierzy  Terytorialnej Służby Wojskowej  zapoznała się ze strukturą, wyposażeniem i zadaniami do których są szkoleni żołnierze 101 batalionu lekkiej piechoty.

Zobacz

Zobacz

Ponadto w czasie szkolenia rotacyjnego obecny był pan Sebastian Nowaczkiewicz - wójt gminy Nowiny, oraz pan Jacek Kania - dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowinach.

Szkolenie terytorialsów odbywa się zazwyczaj w weekendy, tak by zminimalizować niedogodności związane z nieobecnością pracownika - terytorialsa w pracy. Jednak w momencie powołania do terytorialnej służby wojskowej, ochotnik może również być powołany na dłuższe szkolenia kilkunastodniowe. Pracodawca udziela wówczas pracownikowi urlopu bezpłatnego na okres trwania szkolenia z zachowaniem wszystkich uprawnień, które wynikają ze stosunku pracy z wyjątkiem wynagrodzenia.

 Zobacz

Zobacz

Terytorials wnosi do służby wojskowej cenne doświadczenie i zdolności zdobyte w pracy zawodowej, którą wykonuje na co dzień. Najcenniejszym zasobem są ludzie, ich pasje, zaangażowanie oraz doświadczenie. Proces szkolenia Terytorialsów jest więc inwestycją w budowanie ich kompetencji, które będą mogli z powodzeniem wykorzystywać w swojej pracy zawodowej, stając się lepszymi pracownikami.Takie zdolności jak dobra organizacja, umiejętność działania pod presją czasu, umiejętność pracy w zespole, opanowanie, czy też umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej są nieocenione w każdej sytuacji. Dlatego tzw. „umiejętnościach podwójnego zastosowania”, służą pracodawcy, współpracownikom oraz społecznościom lokalnym.

/Zespół prasowy 10. ŚBOT/

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

M (2022-09-29 06:18:15)

Tadeusz, jak jestes na emeryturze - to weź się nie wypowiadaj i najlepiej tez nie głosuj :) pracodacodawcy zadowoleni? Ta na pewno. Przywrócić obowiązkowa służbę? Z całym szacunkiem do pracy jaka wykonują mundurowi, ktoś musi to robic - nie chciałbym w zyciu mieć tak spranego łba jak oni.

Tadeusz (2022-09-26 18:56:14)

W Polsce powinna być przywrócona obowiązkowa służba zasadniczą. Z intensywnym programem szkolenia specjalistycznego ( artyleria, radiolokacji i inne specjalności) Dziś nie prowadzi się działań wojennych za pomocą musztry i kałasznikowa. Dziś liczy się technika czego dowodzi wojna w Ukrainie.

Tadeusz (2022-09-26 18:51:25)

Pracodawcy są naprawdę zadowoleni ze pozbywają się pracownika na ćwiczenia WOT.

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat
  Wróć do góry