swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Narkotykowe zatrzymanie na buskim osiedlu

Dodane: Marta Data: 2022-09-22 11:18:46 (czytane: 14310)  Wersja do druku

Buscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzewane o posiadanie narkotyków. Podczas kontroli drogowej w pojeździe marki Peugeot znaleźli 40 gramów amfetaminy i 8 gramów marihuany. Kolejne 10 gramów krystalicznej substancji funkcjonariusze znaleźli przy 29-letnim pasażerze auta.

Zobacz

 

Wczoraj buscy policjanci ustalili, że po ulicach tego miasta ma się przemieszczać pojazd marki Peugeot, w którym mogą znajdować się narkotyki. Po południu dzielnicowi zauważyli to auto na jednym z buskich osiedli i zatrzymali do kontroli.Za kierownicą siedziała 20-letnia mieszkanka powiatu pińczowskiego, a jej pasażerem był 29-letni mieszkaniec gminy Busko-Zdrój.

Podczas czynności policjanci znaleźli w samochodzie 8 gramów suszu marihuany oraz zawiniątko folii aluminiowej z zawartością 40 gramów krystalicznej substancji. Wstępne badanie testem narkotykowym wykazało, że to amfetamina. Przy pasażerze policjanci znaleźli kolejne zawiniątko z krystaliczną substancją o wadze 10 gramów.

W miejscu zamieszkania mężczyzny, podczas przeszukania funkcjonariusze ujawnili jeszcze porcję białego proszku. Ze względu na uzasadnione podejrzenie, że 20-latka mogła kierować samochodem znajdując się pod wpływem substancji odurzających, pobrano od niej krew do badania. Oboje zostali zatrzymani i trafili do policyjnych cel. Dziś prowadzone będą z nimi dalsze czynności.     

Zobacz

 

Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

Źródło: KPP w Busku-Zdroju  

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry