swietokrzyskie.info

Środa, 05 października 2022, Do końca roku 87 dni Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Plener rzeźbiarski w Szydłowie

Dodane: Marta Data: 2022-09-19 12:45:50 (czytane: 1586)  Wersja do druku

W okolicach synagogi w Szydłowie słychać odgłos pił motorowych i rytmiczny stukot młotków. Od poniedziałku 12 września trwa tutaj plener rzeźbiarski zorganizowany przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Szydłowie. Topolowe kłody przybierają kształty różnych postaci. Finalnie powstanie osiem rzeźb.

Historia plenerów rzeźbiarskich w Szydłowie sięga 2007 roku. To wtedy po raz pierwszy do miasteczka zjechali artyści z różnych stron Polski. W 2014 r. podczas pleneru wyrzeźbiono polskich noblistów i innych słynnych Polaków. W ubiegłym roku powstały kolejne rzeźby zdobiące zabytkowe miasteczko: ławeczki z bajkowymi postaciami, Światowid, postaci królów.

 Zobacz

W tym roku plener rozpoczął się 12 września i potrwa dziesięć dni. Biorą w nim udział: Edmund Szpanowski z Sierpca, Stanisław Panfil z Mogilna, Mieczysław Wojtkowski z Olsztyna i Michał Grzymysławski ze Szczytna. Każdy z nich wykona po dwie rzeźby.

Pierwsze z nich są już na ukończeniu – mówi Maria Stachuczy, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Szydłowie. – Tematyka pleneru jest zróżnicowana. Artyści stworzyli dwie ławeczki: jedną z Koszałkiem Opałkiem, a drugą z aniołem, którą ustawimy przy naszej bożonarodzeniowej szopce w grudniu. Powstała także sympatyczna wiewiórka oraz smok.
W planach są kolejne: mnich średniowieczny, który znajdzie swoje miejsce w ruinach szpitala i kościoła św. Ducha, święty Florian oraz rycerz strzegący bram miasta. Dużym wyzwaniem dla twórcy będzie postać Olgi Tokarczuk, która uzupełni panteon polskich noblistów zdobiących skwer przed synagogą.

Zobacz

Zobacz

Plener zakończy się 22 września o godz. 16:00 otwarciem wystawy poplenerowej i prezentacją powstałych rzeźb.

Źródło: M-GCK w Szydłowie, PIK
 

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2022-10-01, godz:

  Terminarz Kina 'Zdrój'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.
  Wróć do góry