swietokrzyskie.info


Środa, 05 października 2022, Do końca roku 87 dni Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda

Wiadomosci

Terytorialsi przysięgali na sandomierskim rynku

Dodane: red Data: 2022-09-18 22:34:46 (czytane: 1105)  Wersja do druku

W niedzielne południe, na tle pięknego Ratusza w Sandomierzu żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. "Nurt" złożyli przysięgę wojskową. Uroczystość miała miejsce na pięknym sandomierskim Rynku 18 września.

Zobacz

 Zobacz

Zobacz

Ponad 60 nowych terytorialsów 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w niedzielę 18 września o godzinie 12.00 w Sandomierzu złożyło przysięgę wojskową. Z satysfakcją i dumą słowa roty przysięgi „Ja żołnierz Wojska Polskiego, Przysięgam! wypowiedzieli ochotnicy, którzy ukończyli szkolenie podstawowe. Składającym przysięgę towarzyszyło blisko 30 żołnierzy po szkoleniu ośmiodniowym, którzy w przeszłości mieli już do czynienia ze służbą wojskową. Blisko 40 % przysięgających stanowią ludzie młodzi – studenci i uczniowie. Jeśli chodzi o zawody – to reprezentanci takich specjalności jak: ratownik medyczny, inżynier, fizjoterapeuta, pedagog, kucharz, adwokat, detektyw, instruktor strzelectwa, zawodowy kierowca, trener fitness. instruktor nauki jazdy. Dominują mieszkańcy powiatów kieleckiego i sandomierskiego. Wszyscy w swojej różnorodności będą stanowili o sile i potencjale 10 ŚBOT. To już szósta w tym roku przysięga Świętokrzyskich Terytorialsów.

Kpt. Marcin Kowal czytając list Ministra Obrony Narodowej pana Mariusza Błaszczaka mówił:

Dziękuję Wam za zasilenie szeregów 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Życzę, by duma z żołnierskiego munduru niezmiennie towarzyszyła Wam w dalszej drodze, a przysłowiowe żołnierskie szczęście sprzyjało w osiąganiu zamierzonych celów.

Zobacz

Zobacz

Zastępca Dowódcy świętokrzyskich terytorialsów ppłk. Sławomir Machniewicz zwrócił się do żołnierzy tymi słowami:

Jesteście w większości młodymi ludźmi, którzy podjęli wyzwanie, by zostać żołnierzami 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Gratuluję Wam podjętej decyzji. Na ręce Waszych rodziców składam podziękowania za odpowiedzialne wychowanie swoich dzieci w duchu patriotyzmu. – powiedział ppłk Sławomir Machniewicz.

Jednym z przysięgających żołnierzy była szer. Julia Gocał, studentka II roku kieleckiej Collegium Medicum:

Zobacz

Do 10 ŚBOT dostałam się dzięki uczelni. Na zajęciach zorganizowano spotkania z żołnierzami, na których rekruterzy przedstawiali działania WOT-u, to mnie przekonało i tak się stało, że tu jestem. Na szkoleniu poligonowym z początku było trudno się przestawić z normalnego rytmu dnia na ten tutaj, na większy wysiłek fizyczny, ale jestem dumna z siebie, że dałam radę. – mówiła studentka.

Zobacz

Jeśli zastanawiasz się czy wstąpić w szeregi 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, nie czekaj ! Jeśli masz pytania dotyczące procesu powołania do służby w 10 ŚBOT kieruj je telefonicznie pod nr 602-714-001. Wszelkich informacji dot. procesu rekrutacji uzyskasz również poprzez odwiedzenie serwisu https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/

Zespół prasowy 10. ŚBOT

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2022-10-01, godz:

  Terminarz Kina 'Zdrój'

  Zapraszamy do zapoznania się z repertuarem filmowym Kina "Zdrój" w Busku-Zdroju.  Wróć do góry