swietokrzyskie.info

Środa, 05 października 2022, Do końca roku 87 dni Imieniny: Flawii, Justyna, Rajmunda

Wiadomosci

Blisko półtora tysiąca dziewcząt i chłopców rywalizuje w turnieju Świętokrzyskie Orły 2022

Dodane: red Data: 2022-09-14 15:55:41 (czytane: 1223)  Wersja do druku

Drużyna Czarni Połaniec zwyciężyła w piątym turnieju eliminacyjnym cyklu Świętokrzyskie Orły - Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski, który odbył się w Staszowie.

W imprezie udział wzięło czternaście zespołów, a kolejny turniej eliminacyjny odbędzie się w najbliższą sobotę w Jędrzejowie. Jednym ze sponsorów turnieju jest Enea Elektrownia Połaniec.

 

Zobacz

W rozgrywkach udział biorą piłkarki i piłkarze do lat 11. W finale zespół Czarnych pokonał drużynę CKM + Sport I Gawłuszowice 1:0, a w starciu o trzecie miejsce pierwszy zespół Baszty Rytwiany wygrał z drugim zespołem tego klubu 5:1. We wcześniejszych półfinałach Czarni rozbili drugi zespół Baszty 9:0, a CKM I pokonał Basztę I 2:1.

- Gratuluję najlepszym drużynom turnieju w Staszowie, ale także wszystkim pozostałym, które bardzo ambitnie rywalizowały na boiskach. Po raz kolejny mamy dowód, jak ważne jest stworzenie dla młodych miłośników sportu możliwości do rywalizowania w dobrych warunkach - mówiła Anna Krupka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, która objęła turniej swoim honorowym patronatem.

 

Zobacz

Najlepszym strzelcem turnieju był Norbert Skóra z drużyny Jędrek Smerdyna, który zdobył dwanaście goli. Najlepszym bramkarzem uznano Szymona Moryto (CKM + Sport Gawłuszowice), a nagroda fair play trafiła w ręce graczy Baszty II Rytwiany. W sumie w turnieju udział wzięło niespełna dwustu zawodników.

Zespoły z turniejowego podium odebrały vouchery na zakup sprzętu sportowego o wartości tysiąca, siedmiuset i pięciuset złotych. Młodzi piłkarze, podobnie jak uczestniczy wcześniejszych imprez tego cyklu, mieli okazję do spotkania z Łukaszem Chwiedukiem, mistrzem freestyle futbolu, który pokazał im sporo niezwykłych piłkarskich sztuczek.

 

Zobacz

Warto dodać, że w trakcie turniejów w Świętokrzyskiem promowane są wzorce zachowań, które ważne są nie tylko na boisku, ale i w codziennym życiu. W trakcie każdego z turniejów kultywowana jest pamięć o regionalnych polskich bohaterach. W Staszowie podczas zawodów upamiętnione zostały postacie Wacława Króla, Adama Bienia, Jana Piwnika, ks. Kazimierza Sykulskiego i Stefana Artwińskiego. W przerwach między meczami i rywalizacją na boisku, w ramach dodatkowej aktywności, młodzi zawodnicy i kibice mogli wziąć udział w Sportowym Pikniku Wolności.

 

Zobacz

Świętokrzyskie Orły 2022 to Otwarte Mistrzostwa Piłki Nożnej o Puchar Wolnej Polski, składające się z cyklu turniejów piłkarskich w kategorii do lat 11, które od czerwca trwają w województwie świętokrzyskim. W turniejach udział weźmie łącznie niemal półtora tysiąca dziewcząt i chłopców. Turniej rozgrywany jest na sześciu stadionach w Świętokrzyskiem - za nami już eliminacje w Końskich, Opatowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach i Staszowie. Projekt wspiera Enea Elektrownia Połaniec.

Już w najbliższą sobotę 17 września zawodnicy zagrają w Jędrzejowie, a turniej finałowy cyklu zostanie rozegrany w ostatni weekend września.

Biuro Prasowe
Turnieje Świętokrzyskie Orły 2022

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2022-10-08, godz: 17:00

  Mecz HLB TĘŻNIA Busko-Zdrój vs SMS ZPRP III Kielce

  W sobotę 8 października o godz. 17:00 zapraszamy na mecz o mistrzostwo II Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. HLB TĘŻNIA Busko-Zdrój zagra z SMS ZPRP III Kielce.



  Wróć do góry