swietokrzyskie.info

Środa, 24 czerwca 2026, Do końca roku 190 dni Imieniny: Danuty, Jana, Janiny

Wiadomosci

Osoby niepełnosprawne potrzebują pomocy. Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem (video)

Dodane: Marta Data: 2022-08-10 11:00:00 (czytane: 22434)  Wersja do druku

We wtorek, 9 sierpnia w Parku Zdrojowym w Busku-Zdroju były zbierane podpisy pod obywatelskim projektem ustawy, który zakłada podniesienie renty socjalnej. To inicjatywa grupy osób z niepełnosprawnościami i polityków Koalicji Obywatelskiej.

 Zobacz

"Celem ustawy jest aby, żeby osoby niesamodzielne które mają prawo do renty socjalnej miały te renty w wysokości przynajmniej najniższej krajowej a więc na dzisiaj jest to ok. 2300 zł netto. Teraz mają ją w wysokości 1200 zł a są niepełnosprawni od urodzenia albo ich niepełnosprawność powstała w trakcie nauki szkolnej czyli nie później niż do dwudziestego szóstego roku życia. Za taką kwotę trudno jest mówić o godnym życiu. Potrzebujemy zebrać 100 000 podpisów żeby im pomóc" - apelują przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej.

Więcej informacji w naszym materiale video.

 Zobacz

Zobacz

 Zobacz

Zobacz

 Zobacz

/red/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

podatnik (2022-08-15 14:45:14)

jak oni chcą 2500 to co matki na to jak wychowały czworo dzieci i jeszcze pracując na posadzie państwowej mają obecnie 1250 zł/do kieszeni...kupy się to nie trzyma

nawet sprawnie rządzą (2022-08-13 09:50:48)

co widać po rosnących z dnia na dzień cenach w sklepach. Sprawnie załatwili w kwietniu węgiel na zimę, a gazu zabraknie pod koniec grudnia bo nie ma żadnego kontraktu z Norwegami. A apogeum ich działań to sprawa zatrucia Odry.

Aga (2022-08-12 15:32:23)

A mogli to zrobić kiedy mieli władze przez 8 lat! Pokazówka i nic więcej Gdyby nie daj Boże wrócili kiedyś na stołki to z pewnością jeszcze obniża te pieniądze!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry