swietokrzyskie.info

Środa, 07 grudnia 2022, Do końca roku 24 dni Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Inscenizacja Powstania Warszawskiego już dziś. Zapraszamy!

Dodane: Marta Data: 2022-07-30 20:20:52 (czytane: 5734)  Wersja do druku

Wczoraj na Alei Mickiewicza już z daleka było słychać: strzały, krzyki, wycie syren... Niejeden spacerowicz się zdziwił, gdy trafił na próbę jutrzejszej rekonstrukcji historycznej "Powstanie Warszawskie".

W trakcie inscenizacji odtworzone zostaną między innymi sceny pokazujące życie w okupowanej Polsce, realia walki, łapankę...

Stroje, rekwizyty i zaangażowanie uczestników zapewni nam jutro niezwykłe przeżycie. Nie będziemy za dużo zdradzać szczegółów, bo aby inscenizacja była udana potrzebny jest widz.

Dlatego gorąco zapraszamy w niedzielę o godz. 15:00 na Aleję Mickiewicza 21 (teren internatu LO) Busko-Zdrój na "Rekonstrukcję historyczną Powstania Warszawskiego".

Rekonstrukcja jest jednym z punktów programu "Pikniku historyczno-profilaktycznego", który rozpocznie się w  niedzielę już o  godz. 10.00.
Poniżej program wydarzenia:

g. 10:00 - tereny zielone BSCK
    • stoiska promocyjno-informacyjne oraz prezentacja pojazdów, sprzętu wojskowego
    Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, 10 Świętokrzyska Brygada
    Obrony Terytorialnej w Kielcach, Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji Ośrodek Zamiejscowy w Kielcach;
    • stoiska promocyjno-informacyjne oraz prezentacja pojazdów Policji i Straży Pożarnej;
    • pokazy technik i taktyk interwencji Policji, Straży Pożarnej oraz pierwszej pomocy przedmedycznej;
    • profilaktyka dot. cyberprzestrzeni, ruchu drogowego, oszustw, wakacyjnego wypoczynku;
    • pokaz Harcerskiej Grupy Ratowniczej;
    • namiot profilaktyczno-integracyjny. Ćwiczenia z wykorzystaniem alkogogli lub narkogogli;

g. 10:00-13:00
    • Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa umożliwiający oddawanie krwi, rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego

g. 12:00
    • Koncert Orkiestry Wojskowej

g. 15:00 - al. Mickiewicza 21 (teren internatu LO) Busko-Zdrój
    • Rekonstrukcja historyczna "Powstanie Warszawskie"


Wystawa czasowa IPN: „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę”. Plac przed BSCK - czynna do 16 sierpnia 2022r.

 

 Zobacz

Zobacz

Zobacz

 Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

Zobacz

 

/red/

 

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (10)
     

oto słowa Pani Margaret Tchatcher: (2022-08-02 11:47:21)

jeżeli rząd mówi, że komuś da pieniądze to kłamie, gdyż rząd nie ma żadnych pieniędzy, a żeby komuś dać to trzeba je komuś zabrać. Na razie wracamy do 1976 roku bo wtedy wprowadzono kartki na cukier, a niedługo będziecie polować na papier toaletowy i chodzić opasani nim jak marynarze z krążownika Aurora amunicją do karabinów. Nawet w III Rzeszy nie pałowano protestujących kobiet, tak jak w Najjaśniejszej w XXI wieku. Dobrze wam tak. A na koniec 14 kwietnia Polakom pokazali środkowy palec pozbawiając ich na zimę węgla bo cała Unia bierze tani i dobry ruski węgiel do połowy sierpnia. Brawo Wy.

Do jolka (2022-08-02 01:02:03)

A ja dość dokładnie przewidziałem w 2015 roku, co będzie robił PIS jak wygra wybory i tak się stało i tak się dzieje nadal. Mówiłem w 2010 roku co będzie się działo, jak wybory w Busku wygra Sikora. To też się sprawdziło i nadal sprawdza. Powiedziałem w lutym lub w marcu 2019 roku, że ,,uciszą,, Szumilasa w taki spisób, że w coś go wrobią, w coś wmanipulują, sprowokują i w ten spisób go ,,uciszą,,. Minęło dwa, trzy miesiące i 18 maja 2019 wszyscy wiemy, co wydarzyło się pod Rossmannem. Niestety w Polsce, a w szczególności w Busku, ludzi mądrych i inteligentnych się opluwa, wyszydza, marginalizuje, za to lud z chęcią słucha i wierzy kłamcom, manipulatorom, durniom, głupcom. Przykre to, ale cóż, Polacy to jeden z najgłupszych narodów na świecie. Tak było, jest i będzie po wsze czasy, a mówili o tym wielokrotnie mądrzy i wielcy tego świata. Teraz też mało kto słucha mądrych ludzi, którzy mówią, co może się wydarzyć, ale cóż począć? Jak pisał Jan Kochanowski -,, Nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.,,

sympatyk militariów (2022-08-01 11:04:55)

Żywa lekcja historii. wielkie brawa i gratulacje dla organizatorów . U wielu osób widziałem łzy w oczach . Oby nigdy nie powtórzyła się historia budowania barykad. Brawa dla Buskiego Stowarzyszenia Pro Memoria.

jolka (2022-08-01 11:03:18)

w moim otoczeniu coraz mniej sympatii dla pis u sama glosowalam jak i moje otoczenie na pis ale teraz wszyscy znajomi podzielaja opinie ze tak dalej byc nie moze wlasne podworko zarzadzanie calym kompleksem sanatorium marconi mikolaj gorka wola o pomste do nieba sam troche we nieudaczniki zmieniaja sie co pare miesiecy odprawy sowite i nepotyzm do entej potegi troche wyzej u lipca i betkowskiego tez kolesiostwo i im bardzie mierny iwierny tymwyzej awansuje dalej u samej gory durnych 10 poslow od ziobrySPOCJALNIE ZMALEJLITERYblokuje miliardy i placi kary zgroza PIS TONIE to juz nie moja partia

jacek (2022-08-01 10:51:25)

pojedziemy na bialorus do lukaszenki tam jest wszystkiego pod dostatkiem i bardzo tanio

bardzo ładnie (2022-08-01 06:31:14)

wszystko wygląda podczas inscenizacji. W rzeczywistości gehenna ludności cywilnej , tysiące zgwałconych i bestialsko zamordowanych kobiet i dziewcząt, całkowite zniszczenie miasta. Gen. Anders powiedział, że ci którzy wydali rozkaz o wybuchu Powstania powinni stanąć przed sądem.

Rodowity (2022-07-31 21:55:58)

Dwa słowa.Wielkie brawa.

mieszkaniec (2022-07-31 20:05:30)

Rewelacyjna inscenizacja, super stroje, pojazdy i rekwizyty. Zawsze podziwiałem ludzi z pasją, zwłaszcza do historii.

xc (2022-07-31 19:02:20)

Dokladnie, za miske ryzu pracowac i na partie glosowac!

Doros (2022-07-31 07:13:06)

Zaś będzie jakieś nowe powstanie jak zabraknie prądu i ciepła. Już jest masło po 13, cukier 7, węgiel 3000! A octu nima!

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2022-12-09, godz: 20:00

  Mecz BSF Busko-Zdrój vs Futsal Club Łańcut

  W piątek, 9 grudnia  o godz. 20:00 zapraszamy na mecz o Mistrzostwo 2 Polskiej Ligi Futsalu. Drużyna BSF Busko-Zdrój rozegra spotkanie z zespołem Futsal Club Sport Południe Łańcut.
  Wróć do góry