swietokrzyskie.info

Środa, 07 grudnia 2022, Do końca roku 24 dni Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

Wiadomosci

Weekend wrażeń w Chęcinach!

Dodane: Marta Data: 2022-07-28 09:11:22 (czytane: 6123)  Wersja do druku

Magiczne chwile ponownie przed Wami! Zamek Królewski w Chęcinach wraz z Zabytkową kamienicą "Niemczówka" zapraszają na niezapomniany Weekend Wrażeń, czyli przygodę pod osłoną nocy w otoczeniu murów zabytkowej warowni! A w dzień odkryjecie tajniki rzemiosł średniowiecznych.

Już w piątek 29 lipca zapraszamy na kolejną edycję „Nocy na Zamku w Chęcinach”, wyjątkowej i niecodziennej imprezy, ubarwionej starannie dobranymi elementami artystycznymi. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję w oryginalny sposób poznać historię oraz legendy związane z warownią oraz spotkać postać Białej Damy, ducha zachwycającego w szczególności najmłodszych turystów.

Zobacz

W dobry nastrój wprowadzą obecnych humorystyczne scenki epokowe, a widowiskowy pokaz teatru ognia zapewni moc niesamowitych wrażeń. Chętnych zapraszamy do wspólnego biesiadowania przy ognisku przy dźwiękach muzyki dawnej (prowiant we własnym zakresie) oraz konkursów i zabaw z nagrodami. Wydarzenie  kierowane jest głównie do rodzin z dziećmi, miłośników historii i legend, a także tych którzy w wyjątkowy i oryginalny sposób chcą zwiedzić zamek nocą i poznać jego historię.

Noc na Zamku w Chęcinach została objęta patronatem przez Wojewodę Świętokrzyskiego, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego, Starostę Kieleckiego, Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej oraz otrzymała rekomendację Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Patronat medialny: TVP3 Kielce, Radio Kielce, Radio eM oraz Echo Dnia, Radio Rekord Świętokrzyskie, Portal busko.com.pl, Portal Castles.today

 Zobacz

W sobotę 30 lipca zapraszamy na kolejną wieczorną przygodę z Zamkiem Królewskim w tle. O godzinie 20:30 w Zabytkowej Kamienicy „Niemczówka” rozpocznie się „Zwiedzanie z Panem Wołodyjowskim po zmroku” - impreza, w ramach której uczestnicy pod osłoną nocnego nieba, w blasku pochodni poznają historię ciekawych miejsc w Chęcinach związanych z nagrywaniem scen filmowych do „Pana Wołodyjowskiego” oraz serialu pt. ”Przygody Pana Michała”. Turyści wejdą także na Zamek Królewski w Chęcinach, gdzie na murach warowni pojawi się Biała Dama, duch poszukujący swoich klejnotów.

Ponieważ wydarzenia objęte są rezerwacją miejsc, uprzejmie prosimy o zgłoszenia pod numerem telefonu 41 308 00 48 lub na adres e-mail: biuro@zamek.checiny.pl

 Zobacz

Ponadto, cały najbliższy weekend 30 oraz 31 lipca turyści goszczący w murach naszej warowni, będą mieli okazję poznać najpopularniejsze zawody rzemieślnicze z czasów średniowiecza. Wiele z nich odeszło już dziś do lamusa, niemniej warto się im przyjrzeć i docenić dawny kunszt czeladników i ich mistrzów, a tym samym przenieść się w stare, dawne, barwne czasy.

Serdecznie zapraszamy!

 • Wiadomości z regionu
 • Aktualności
 • Sport
 • Kultura, rozrywka
 • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Dodaj komentarz

Imię:
Email:
Twój komentarz:

HTML = wył
X-code = wł

X-Kody:
 • [email]nazwa@domena.pl[/email]
 • [url]www.strona.pl[/url]
 • [b]pogrubiony[/b]
 •  

  Nasz patronat

  Data: 2022-12-09, godz: 20:00

  Mecz BSF Busko-Zdrój vs Futsal Club Łańcut

  W piątek, 9 grudnia  o godz. 20:00 zapraszamy na mecz o Mistrzostwo 2 Polskiej Ligi Futsalu. Drużyna BSF Busko-Zdrój rozegra spotkanie z zespołem Futsal Club Sport Południe Łańcut.  Wróć do góry