Dodane: Marta Data: 2022-06-30 12:36:37 (czytane: 14276) 
Podczas czwartkowego posiedzenia Rady Nadzorczej "Uzdrowisko Busko-Zdrój" S.A. zapadła decyzja, aby powierzyć stanowisko pełniącego obowiązki Prezesa Spółki, dotychczasowemu Przewodniczącemu Rady Nadzorczej dr. Robertowi Freyowi.
Dr Robert Frey to absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie również obronił doktorat w zakresie postępowania cywilnego. Odbył także aplikację radcowską, obecnie jest wpisany na listę radców prawnych.
Prawem zajmuje się zarówno w praktyce, jak i jako teoretyk. Oprócz prowadzenia kancelarii radcowskiej jest także pracownikiem naukowym uczelni wyższej oraz autorem wielu publikacji naukowych i współautorem podręczników akademickich do prawa i postępowania administracyjnego. Dr Robert Frey ukończył także studia podyplomowe z zakresu zarządzania małymi i średnimi firmami na Akademii Ekonomicznej w Krakowie.
Doświadczenie zawodowe zdobywał na stanowiskach kierowniczych w firmach prywatnych oraz administracji. Wśród piastowanych funkcji wymienić można stanowiska: prezesa spółki akcyjnej, dyrektora biura zarządu, dyrektora biura międzynarodowych analiz prawnych, członka rad nadzorczych.
Jako dotychczasowy przewodniczący Rady Nadzorczej „Uzdrowisko Busko-Zdrój” S.A. zna sytuację Spółki, jest zorientowany w jej bieżących sprawach.
/Uzdrowisko Busko-Zdrój/
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę (video)
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Dzień Ojca - wyrazy wdzięczności i życzenia dla wszystkich Ojców
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (19) |
Do -do do do ! (2022-07-04 16:13:01)
Żaden pracodawca nikogo do stołka nie przywiązuje ,można się zwolnić i w takim zakładzie nie pracować,który prywaciarz dobrze traktuje swoich pracowników.Dobrze szanowany jest tylko pracownik który ma na wysokim stołku kogoś bliskiego.
do (2022-07-03 21:32:57) (2022-07-04 07:13:09)
mnie ani nikogo nie interesuje inflacja w opresyjnym i antydemokratycznym kraju jakim jest Turcja. 10 lat temu baryłka ropy (za rządów Tuska) kosztowała 140 dolarów, a cena benzyny nigdy nie przekroczyła 6 złotych. Dzisiaj baryłka ropy 109 dolarów benzyna prawie po 8 złotych przy obniżonym podatku. Przeprowadź się do Turcji i tam się będziesz wymądrzał.
DO - do buszczanki (2022-07-03 15:02:40) (2022-07-03 23:43:33)
A jak żona Sikory wraz ze wspólnikiem Wróblem traktują w hurtowni Sawa pracowników, to można przeczytać na portalu gowork. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę Google SAWA BUSKO OPINIE i znajdziecie to bez problemu. To co tam pisze, to... Zresztą niech każdy sam przeczyta...
A w Turcji inflacja 60% to tego nikt nie słyszał ,bo się nie chce,tylko PiS,PiS ,psis
macie problemy (2022-07-03 19:48:23)
typu cena biletu na koncert, nadajecie na Sikorę, a nie na rząd. Wyprodukowali gigantyczną inflację, przy ostatniej waloryzacji emeryci powinni otrzymać podwyżkę nie 7%, ale 10,52%. Tak samo zostali oszukani wszyscy pracujący na etatach bo ich składki na funduszu emerytalnym zostały podwyższone o niższy procent co w przyszłości zaważy na wysokości ich emerytur. Cena paliwa wzrosła o prawie 36%, gdy w innych krajach Unii Europejskiej maksymalna podwyżki cen paliw wyniosły od 15 do 23%. Brawo Wy, Wyborcy. Czekam z niecierpliwością kiedy nas wypieprzą na zbity pysk z Unii. Największe mocarstwo świata gdzie pedofilom i ich obrońcom budują pomniki.
Mania (2022-07-03 16:34:03)
Jeszcze Sikora tam nie było? Do koryta za nasze podatki.
do buszczanki (2022-07-03 15:02:40)
Masz rację,jest tak dobry, jak w PSS-sie, jako zaopatrzeniowiec(czyimi pojazdami wywoził owoce, warzywa z Widuchowy i okolic na południe kraju i pod Cieszyn). No cóż dorabiać można się w każdy sposób, nawet Sanatorjum Marconi można przenieść do Widuchowy, albo obecnie do Mikułowic, jeżeli ma się władzę. Uwaga! ta jego władza i pogarda dla ludzi-wyborców go zgubi, już niedługo. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców buska i wyborców w najbliższych wyborach.
Buszczanka (2022-07-03 01:20:23)
Nie mogę zasnąć i tak rozmyślam o tym i o tamtym i o uzdrowisku i co stwierdziłam,że dobrym prezesem byłby obecny burmistrz W. Sikora.
Precz z festiwalem za nasze podatki! (2022-07-02 15:03:46)
Tych bezpłatnych koncertów to w sumie w busku około trzech.A wieczorne z cenami jak z Moskwy: 70 zł, 120 zł.Jednak nie wszyscy muszą tyle płacić za bilety.Oficjele pokroju prezesów radia, posłowie, itp. zapewne wchodzą za darmo.A to wszystko za nasze podatki.
Parafianka (2022-07-02 09:45:26)
Czy ten pan to ma być nowym proboszczem w kościele że.Alberta czy dyrektorem Uzdrowiska,raczej wygląd księdza.
Szanowny Panie Janku W. (2022-07-01 20:28:25)
ponieważ pamiętasz lata tzw. realnego socjalizmu to z pewnością wiesz, że rządzący w tym ustroju rozwiązują bez końca problemy, które sami wymyślili i stworzyli. Czy nie widzisz dziesiątek promów po które stoi kolejka armatorów, miliona samochodów elektrycznych, czy okrętów podwodnych ze stoczni w Radomiu. A tak naprawdę to jest nieporozumieniem dawanie komuś poborów w kwotach powyżej 20-30 tysięcy miesięcznie dlatego, że należy do określonej partii a niczym się nie wyróżnił. Funkcjonuje to w Rosji i na Ukrainie dokąd zmierzamy. Ale każde społeczeństwo ma taką władzę na jaką zasługuje.
Panie Dyrektorze wszystko będzie dobrze ale pierwsza sprawa ,zrób pan porządek z maciejem i madzią . Dobierz sobie pan ludzi madrych jak pan. ,,,oj macieju co robicie ,uzdrowisko udusicie.,,,,
janek W. (2022-06-30 16:31:17)
Przepraszam, ale zadaję pytanie, do kogo wreszcie należy {ELDORADO}, czyli Uzdrowisko w Busku? ja jako stary mieszkaniec Buska, pamiętam(JUŻ PONAD 70 LAT), że TO NAJLEPSZE UZDROWISKO W ŚWIECIE należało do MIASTA I MIESZKAŃCÓW BUSKA. Jednak, jest coś nie tak i to bardzo dużo, nie tak. Dziś widzę, że od czasu kiedy do władzy doszła banda kłamców Tuska i ustawiała się na stołkach, jak to czynił w Busku i w Kielcach śp. kłamczuch, koryciarz (i szwagier Wojtka B. ze skarżyska nie z Buska) miodowicz i od 2015 roku, kiedy doszła następna klika i kolesiostwo Kaczyńskiego, jest coś nie tak- dosłownie nowe kolesiostwo, pod błogosławieństwem władz pisioków Kaczora i jego przy***sów(oni obecnie zajmują stanowiska kierownicze z kilkunastotysięczną pensją i odprawą(w razie odwołania). Gdzie może być lepsze koryto nie robiąc nic?- TYLKO W UZDROWISKU BUSKU. Miałbym inną propozycję, aby ZDROJE BUSKIE BYŁY ZAWSZE BUSKIE, jednak podejrzewam, że NASZE UZDROWISKO trafi w łapy prywaciarza, np zaopatrzeniowca z PSS-u. Co tu jest grane, kuracjusze do Buska nie chcą już przyjeżdżać i słusznie. Obecnie w Busku już nie ma wód i błota-borowiny- leczniczej(jakie były wcześniej). Dziś NAJLEPSZE uzdrowisko lecznicze z wodami leczniczymi i borowiną jest w SOLCU-ZDROJU i nowo powstającymi w okolicach Buska. Busko pod względem leczniczym w Uzdrowisku w Busku, już się skończyło, tak samo jak Buska buskowianka,czyli kranówka za którą my słono płacimy, ale jest butelkowana. Czy to nie jest przekręt, czy się mylę? Jeszcze jedno, ja w latach 50-tych i 60-tych witałem przyjeżdżających kuracjuszy( na ulicy 1-go Maja był przystanek PKS-u) do sanatorium z zapytaniem, czy mogę pomóc w zaniesieniu walizki do sanatorium. Za doniesienie walizki dostawałem złotówkę, lub dwa złote. Zdarzało się, że odnosiłem walizki kuracjuszy z Kanady, lub z USA, albo z Anglii,wtedy trafiało się, że dostałem 50 centów, a nawet dolara.Tak samo było, kiedy Ci kuracjusze z sanatorium po zabiegach wyjeżdżali. Moja mama w tym czasie była pracownicą -salową,wtedy to było "Sanatorium Trójka" i znowu udawało mi się zarobić na jakiś fajny zeszyt w kratkę, albo na dobrą stalówkę do pisania. Pozdrawiam mieszkańców Buska, koryciarzom mówię nie. Busko jest tylko dla BUSZCZAN
Pewnie ten młody bo za czasów starego tylu duplomów się nie robiło i tu papierków nie potrzeba bylo a wiedza była nawet po ukończeniu zawodowki.Czuje że to niewypał.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.