swietokrzyskie.info

Czwartek, 30 kwietnia 2026, Do końca roku 245 dni Imieniny: Balladyny, Lilli, Mariana

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

Zmarł znany lekarz Artur Bałdyga

Dodane: Marta Data: 2022-06-14 15:31:04 (czytane: 22166)  Wersja do druku

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o śmierci znanego i cenionego lekarza, długoletniego ordynatora Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej w Busku-Zdroju - Artura Bałdygi.

W wieku 60 lat, w nocy z 13 na 14 czerwca zmarł nagle Lek. med. Artur Bałdyga, niezwykle ceniony lekarz, długoletni ordynator w buskim szpitalu.

"Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci długoletniego lekarza i ordynatora (2009-2019) Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Artura Bałdygi. W dniach żałoby łączymy się w bólu z rodziną. Wyrazy głębokiego żalu i współczucia z powodu ogromnej straty składa Dyrekcja oraz pracownicy ZOZ w Busku-Zdroju"- czytamy na stronie buskiego szpitala.

artur_baldyga01.jpg 

Artur Bałdyga swoją karierę zawodową złączył z buskim szpitalem w 1990r. Po kolejnych szczeblach specjalizacji I i II stopnia z zakresu ortopedii i traumatologii narządu ruchu objął stanowisko ordynatora. Przez wiele lat pracy zyskał wiedzę i doświadczenie, które pozwalały rozwiązywać problemy leczenia najcięższych przypadków. To pod przewodnictwem dr Artura Bałdygi buscy ortopedzi jako drudzy w kraju od 2013 roku przeprowadzali nowatorskie operacje kolan. W 2014 roku, jako pierwsi w regionie wszczepili pacjentce jednoprzedziałową endoprotezę kolana.

Prywatnie Pan Doktor był wielkim miłośnikiem, kolekcjonerem i znawcą zabytkowych pojazdów.

Śmierć dr Artura Bałdygi to niepowetowana strata dla rodziny, ale także wszystkich pacjentów, współpracowników i mieszkańców Buska-Zdroju.


  roza_1.jpg

 Pogrążonej w żałobie Rodzinie i Bliskim składamy najszczersze kondolencje

/Zespół Redakcyjny/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (4)
     

Alka (2022-06-15 14:50:29)

Ja również byłam kilka tygodni temu pacjentkom doktora,aż trudno uwierzyć w tę wiadomość 😓 RIP

zzz (2022-06-15 09:58:40)

Wyrazy współczucia dla rodziny

Pacjent (2022-06-15 00:15:51)

Świetny Gość był. Bezpośredni, otwarty, z humorem, znał się na rzeczy. Facet z jajami

Marek (2022-06-14 21:19:55)

W środę byłem u Niego w poradni ortopedycznej. RiP.

Nasz patronat

Data: 2026-05-08, godz: 12:00 - 18:00

Piknik 'Bezpieczny Senior' w Parku Zdrojowym

W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.



Wróć do góry