swietokrzyskie.info

Piątek, 08 maja 2026, Do końca roku 237 dni Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

'Bezpieczny weekend Boże Ciało 2017' - podsumowanie działań

Dodane: Milena Data: 2017-06-19 14:38:58 (czytane: 12850)  Wersja do druku

Bez wypadków i osób rannych – tak zakończył się długi weekend na drogach powiatu buskiego. Odnotowano 5 zdarzeń drogowych, gdzie uszkodzone zostały głównie pojazdy, zdarzenia te zostały zakwalifikowane jako kolizje.

Niestety apele policjantów o trzeźwość nie wszyscy wzięli sobie do serca. Funkcjonariusze ujawnili 3 kierujących którzy zdecydowali się jechać samochodem po alkoholu.

Tradycyjnie długie weekendy zachęcają do podróżowania, co można było zauważyć w zwiększonej liczbie użytkowników dróg. Nad bezpieczeństwem podczas długiego świątecznego weekendu czuwało ponad 120 policjantów z buskiej jednostki.

Pomimo licznych apeli funkcjonariusze na drogach powiatu buskiego w dalszym ciągu eliminują amatorów jazdy na ,,podwójnym gazie’’. W ciągu 5 dni funkcjonariusze ujawnili 3 takich kierujących. Ujawnili również 3 rowerzystów, którzy poruszali się jednośladami uprzednio spożywając alkohol.  

Policjanci w trakcie kontroli drogowej,  zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze  drogówki sprawdzali także stan techniczny pojazdów. Zwracali uwagę na to, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Głównymi grzechami kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich możliwości ale przede wszystkim alkohol o czym świadczą dane z ostatniego weekendu.

Opr. TP / KPP w Busku-Zdroju

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

Jan (2017-06-20 15:09:03)

Podobno za to jest mandat. Ktoś mu wypisze?

Alwin (2017-06-20 11:28:41)

Przecież nie on płaci za paliwo, i widziałeś jak było ciepło więc klima musiała chodzić przecież do nagrzanego samochodu nie wsiądzie.

BOB (2017-06-19 22:44:42)

A NA SKRZYŻOWANIU 12 STYCZNIA I 3 MAJA SKODA MILICYJNA CALUTKI CZAS PODCZAS PROCESJI MIAŁA WŁĄCZONY SILNIK A MILICJANT GRZCZNIE STAŁ OBOK I UDAWAŁ, ZE KIERUJE RUCHEM. PRAWO PONAD PRAWEM CZY CO?

Nasz patronat

Data: 2026-05-17, godz: 9:00 - 13:00

Podaruj życie - oddaj krew. Akcja krwiodawstwa

Krew jest lekiem, którego nie da się wyprodukować. Dlatego każda akcja krwiodawstwa ma ogromne znaczenie. W niedzielę, 17 maja w Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni odbędzie się kolejna zbiórka krwi.



Wróć do góry