swietokrzyskie.info

Niedziela, 05 lipca 2026, Do końca roku 179 dni Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Wiadomosci

Podczas ferii odwiedzili Komendę Policji

Dodane: Milena Data: 2017-02-03 11:14:51 (czytane: 11264)  Wersja do druku

Dzieci uczestniczące w półkoloniach odwiedziły buskich policjantów. Zwiedziły budynek komendy, obejrzały pojazdy służbowe, uczestniczyły w pogadance na temat bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym oraz w czasie trwających ferii zimowych.

Obiekt buskiej komendy odwiedziły dzieci uczestniczące w półkoloniach zorganizowanych przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca policjanta. Miały one między innymi okazję poznać, jak pracują dyżurni na stanowisku kierowania jednostki. Dowiedziały się, jakie są numery telefonów poszczególnych służb i w jakich sytuacjach należy z tych numerów korzystać. Goście mieli także okazję zza krat zobaczyć policyjny areszt i dowiedzieć się na czym polega praca pełniącego tam służbę policjanta.

policja.jpg

policja1.jpg

Korzystając z okazji policjantka do spraw profilaktyki społecznej, która spotkała się z dziećmi przypomniała o bezpieczeństwie podczas trwających ferii zimowych.  Dzieci dowiedziały się na czym polega praca technika kryminalistyki, w jaki sposób zabezpiecza się ślady.  Policjantka pokazał uczestnikom spotkania jak wyglądają ich linie papilarne.

Na zakończenie, każdy z uczestników półkolonii mógł usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu raz motocykla . Dzieci otrzymały od mundurowej odblaski oraz słodki poczęstunek.

Opr. JK
Źródło: KPP Busko - Zdrój

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (2)
     

(2017-02-05 18:49:15)

Uważajta dzieci żeby was nie pozamykały

Krawczyk (2017-02-03 13:36:42)

Dzieciaki byli zobaczyć jak wygląda dołek czy akurat Dorosy tam siedzieli?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry