swietokrzyskie.info

Niedziela, 05 lipca 2026, Do końca roku 179 dni Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Wiadomosci

Policja apeluje: Kierowco zwolnij!

Dodane: Milena Data: 2017-01-24 12:59:52 (czytane: 11725)  Wersja do druku

Tylko wczoraj policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali 2 prawa jazdy. Dwaj kierujący w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h. Za to wykroczenie stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Choć trudne warunki pogodowe nie zachęcają do podróży, nie wszyscy kierujący dostosowują prędkość do zmiennej aury. Tylko wczoraj dwóch kierujących poruszających się w terenie zabudowany przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h. Przed południem, na drodze krajowej nr 73 w miejscowości Mietel, 42 – letni kierujący volkswagenem poruszał się z prędkością 105 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia do „pięćdziesiątki”. Po południu, również na tej samej drodze w miejscowości Bronina, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem passatem. Powodem było znaczne przekroczenie prędkości. 35 – latek rozpędził kierowany przez siebie pojazd do prędkości 107 km/h. W obu przypadkach spotkanie z mundurowymi zakończyło się dla kierujących zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.
Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Przypominamy!
Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Opr. TP / KPP w Busku-Zdroju

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

Janko Muzykant (2017-01-25 12:44:24)

Tutaj nie trzeba apelować !!!!! tutaj trzeba działać !!!!!! Powinno być więcej patroli na ulicach Buska.Nadmierna prędkość pojazdów na ulicach miasta to już norma. Rajdy, jazda bokiem po ulicy samochodu marki BMW kolor srebrny. Ludzie widzą, wiedzą, wie także Buska Policja tylko co dalej z piratem ????

Nasz patronat

Data: 2026-07-04, godz: 11:00

AKS 1947 Busko-Zdrój zagra pierwszy mecz po awansie do Betclic 3 Ligi. Rywalem Siarka Tarnobrzeg

To będzie pierwszy sprawdzian po historycznym awansie do Betclic 3 Ligi. Już w sobotę, 4 lipca o godzinie 11.00, kibice będą mogli zobaczyć swoją drużynę w akcji podczas inauguracyjnego meczu kontrolnego okresu przygotowawczego. Rywalem będzie Siarka Tarnobrzeg, a na boisku zaprezentują się także zawodnicy walczący o miejsce w kadrze na nowy sezon.



Wróć do góry