swietokrzyskie.info

Czwartek, 14 maja 2026, Do końca roku 231 dni Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja

Apartament Bajkowy - komfortowe pokoje do wynajęcia

,noclegi,apartament,nocleg,sanatorium, wypoczynek,wczasy,turnus,leczniczy, uzdrowisko,rezerwacja,noclegu,kuracje,pobyt weekendowy,mieszkanie do wynajęcia, wygodny nocleg,

Bajkowa 7/15. 28-100, Busko-Zdrój

Studio tatuażu - Black Line tattoo&piercing

www.tatuazebusko.pl,STUDIO TATUAŻU, SALON TATUAŻU, TATUAŻ, KOLCZYKOWANIE, KOLCZYKI, TATTOO, PIERCING, MIKRODERMAL, OZDABIANIE, UPIĘKSZANIE, TATUAZ, TATUAZE, TATUAŻE BUSKO, PIŃCZÓW, CHMIELNIK, KAZIMIERZA WIELKA,

ul. Kopernika 8. 28-100, Busko-Zdrój

Wiadomosci

39. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę (foto)

Dodane: Agnieszka Data: 2016-08-08 12:14:47 (czytane: 18812)  Wersja do druku

W niedzielę, 7 sierpnia 2016 r. do Nowego Korczyna zawitali pielgrzymi uczestniczący w 39. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Hasło tegorocznych rekolekcji w drodze brzmi: Zanurzeni w Miłosierdziu.

Pielgrzymi wyruszyli z Rzeszowa 5 sierpnia, trzeciego dnia dotarli do Nowego Korczyna, gdzie nocowali. W pielgrzymce bierze udział około 1,5 tys. pątników, którzy wędrują w 13 grupach.  Pielgrzymów prowadzi biskup pomocniczy decyzji rzeszowskiej ks. Edward Białogłowski. Gospodarzami pobytu pielgrzymów w Nowym Korczynie są dziekan dekanatu nowokorczyńskiego ks. Marek Małczęć i proboszcz tutejszej parafii ks. Grzegorz Kowalik.

pielgrzymka2016_rzeszowska001_1.jpg

Dziś po Mszy Św. Pielgrzymka, którą odprawił bp. Krzysztof Zadarko, przewodniczący Rady Episkopatu ds. ruchu pielgrzymkowego, migracji i turystyki wyruszyła w dalszą drogę przez Wiślicę w kierunku Chrobrza. Zatrzymają się po drodze na postój śniadaniowy w Szczytnikach, a później na postój obiadowy w Wiślicy.

pielgrzymka2016_rzeszowska002.jpg 

Pielgrzymka jak co roku jest bardzo dobrze przygotowana, oznakowana, obsługiwana przez służby medyczne, socjalne, techniczne i zabezpieczona na przejściach przez grupę przeszkolonych i oznakowanych osób.  Podczas przemarszu przez powiat buski są oni zabezpieczani również przez funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Busku Zdroju. Z Nowego Korczyna tradycyjnie jak każdego roku, wyruszającym na trasę marszu towarzyszyła oprawą muzyczną tutejsza orkiestra dęta im. Jana III Sobieskiego, którą prowadzi kapelmistrz Wojciech Stojek ze Szczerbakowa.

W sumie Rzeszowska Pielgrzymka ma do pokonania 300 kilometrów. Na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia 2016 r.



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

Bob (2016-08-09 07:29:06)

Obłuda.

Nasz patronat

Data: 2026-05-17, godz: 9:00 - 13:00

Podaruj życie - oddaj krew. Akcja krwiodawstwa

Krew jest lekiem, którego nie da się wyprodukować. Dlatego każda akcja krwiodawstwa ma ogromne znaczenie. W niedzielę, 17 maja w Domu Zdrojowym przy buskiej Tężni odbędzie się kolejna zbiórka krwi.



Wróć do góry