swietokrzyskie.info

Wtorek, 07 lipca 2026, Do końca roku 177 dni Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Wiadomosci

Czwartki lekkoatletyczne szczęśliwe dla naszych reprezentantów

Dodane: Agnieszka Data: 2016-06-11 10:17:38 (czytane: 12959)  Wersja do druku

2 czerwca, w Kielcach miał miejsce finał miejski 22. „Czwartków lekkoatletycznych" 2015/2016. Zawodnicy z gminy Busko-Zdrój stanęli na podium.

W ostatnich zawodach rywalizowało ponad 200 uczniów z Kielecczyzny, wśród nich Weronika Uchto z Kołaczkowic, która w biegu na 300 metrów w roczniku 2004 po raz kolejny w tym sezonie poprawiła rekord życiowy uzyskując czas 45,07.

lekkoatleci001.jpg


Podopieczna Winicjusza Zalewskiego zajmuje obecnie pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej w kraju i będzie reprezentować województwo świętokrzyskie na finale krajowym w Łodzi 17-19 czerwca br.

Po zakończeniu zawodów odbyło się uroczyste podsumowanie z udziałem Wojciecha Dębskiego, dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach. Weronika Uchto z dorobkiem 769 punktów zdobyła Grand Prix 22. „Czwartków lekkoatletycznych".

W tegorocznej edycji „Czwartków lekkoatletycznych" startowało czterech uczniów z Kołaczkowic: Wiktor Kumór, który zdobył III miejsce w klasyfikacji ogólnej biegu na 60 metrów, Michał Marchewka, który zajął IV miejsce i Natalia Michalska zdobywczyni VI miejsca w skoku w dal.

Serdecznie gratulujemy reprezentantom z Kołaczkowic oraz trenerowi i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: busko.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-07-17, godz:

Targ Solny 2026: Odkryj magię soli na niezwykłym wydarzeniu!

W dniach od 17 do 19 lipca 2026 roku Kompleks Tężni w Busku-Zdroju zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - Targ Solny. To niezwykła okazja, aby zgłębić tajemnice soli, poznać jej różnorodne zastosowania oraz cieszyć się bogatym programem przygotowanym dla odwiedzających.



Wróć do góry