swietokrzyskie.info

Piątek, 15 maja 2026, Do końca roku 230 dni Imieniny: Dionizego, Nadziei, Zofii

Wiadomosci

Strażacy ćwiczyli na terenie nadleśnictwa Pińczów

Dodane: Milena Data: 2016-05-18 15:04:38 (czytane: 10137)  Wersja do druku

13 maja 2016 r. na terenie leśnictwa Michałów odbyły się ćwiczenia pożarnicze pod kryptonimem „Las 2016”, koordynatorem oraz organizatorem ćwiczeń był komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie st. bryg. Władysław Węgrzynowicz.

Ćwiczenia pożarnicze odbyły się przy współpracy z nadleśniczym Nadleśnictwa Pińczów Andrzejem Wójciakiem, starostą pińczowskim Zbigniewem Kierkowskim, wójtem gminy Michałów Mirosławem Walaskiem oraz prezesem „Aeroklubu Pińczowskiego” Andrzejem Włodarczykiem.

cwiczenia_pinczow.JPG

cwiczenia_pinczow1.JPG

W trakcie ćwiczeń strażacy „walczyli” z pożarem lasu oraz doskonalili techniki ratownictwa wysokościowego podczas akcji ratunkowej lotniarza uwięzionego w koronach drzew. Na uwagę zasługuje również realistycznie symulowane zdarzenie, w którym poszkodowane zostały osoby przebywające w pojeździe przygniecionym przez konar drzewa.

cwiczenia_pinczow2.JPG

W ćwiczeniach zaangażowani byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Pińczowie, strażacy ochotnicy z terenu powiatu pińczowskiego i buskiego, służba leśna nadleśnictwa Pińczów oraz zespół ratownictwa medycznego z Pińczowa. Działaniami na szczeblu taktycznym dowodził z-ca komendanta powiatowego PSP w Pińczowie bryg. Wojciech Bucki. Z ramienia komendy wojewódzkiej PSP ćwiczenia nadzorował bryg. Paweł Ksel.

Ćwiczenia były doskonałą okazją do utrwalenia technik ratowniczych przez strażaków oraz do przećwiczenia wzajemnego współdziałania pomiędzy poszczególnymi jednostkami.

cwiczenia_pinczow4.JPG

cwiczenia_pinczow3.JPG

Poszczególne epizody składające się na scenariusz działań rozgrywane były w dużej mierze jednocześnie z udziałem znacznych sił i środków jednostek ochrony przeciwpożarowej, co z pewnością wpłynęło na doskonalenie umiejętności taktyki i dowodzenia pośród dowódców poszczególnych odcinków bojowych i samego dowodzącego działaniami.

Z ramienia władz samorządowych była to okazja to wdrożenia procedur związanych z zarządzaniem kryzysowym na poziomie gminy oraz powiatu.

Manewry zakończyły się zbiórką pododdziałów na terenie „szkółki leśnej” w Michałowie.

Źródło: www.psppinczow.p

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry