swietokrzyskie.info

Środa, 08 lipca 2026, Do końca roku 176 dni Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety

Wiadomosci

O dopalaczach i narkotykach na wywiadówce

Dodane: Milena Data: 2016-03-16 11:43:13 (czytane: 11550)  Wersja do druku

Policjant zajmujący się profilaktyką społeczną szkolił wczoraj rodziców uczniów jak rozpoznawać dopalacze i inne środki psychoaktywne. Okazją do spotkania była wywiadówka zorganizowana przez Szkołę Podstawową w Dobrowodzie.

Spotkanie zrealizowane było w ramach kampanii „Stop dopalaczom”. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wziął udział w wywiadówce z rodzicami uczniów.

W trakcie spotkania policjant omówił zebranym, jakie mogą być konsekwencje prawne posiadania dopalaczy, narkotyków czy innych środków psychoaktywnych. Policjant uczył rozpoznawania zjawiska narkomanii. Na przykładach atrap, pokazał wygląd najpopularniejszych narkotyków i akcesoria służących do ich zażywania. Zgromadzeni obejrzeli film opracowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach, wspomagający działania pod nazwą „Trzeba zacząć od dorosłych”.      

dopalacze_1.jpg

Wszystkim rodzicom policjant rozdał ulotki profilaktyczne przestrzegające przed dopalaczami – „nowymi narkotykami”.    

Opr. TP / KPP w Busku-Zdroju


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

(2016-03-16 21:47:53)

niech to wszystko wyzdycha

Nasz patronat

Data: 2026-07-17, godz:

Targ Solny 2026: Odkryj magię soli na niezwykłym wydarzeniu!

W dniach od 17 do 19 lipca 2026 roku Kompleks Tężni w Busku-Zdroju zaprasza na wyjątkowe wydarzenie - Targ Solny. To niezwykła okazja, aby zgłębić tajemnice soli, poznać jej różnorodne zastosowania oraz cieszyć się bogatym programem przygotowanym dla odwiedzających.




Wróć do góry