swietokrzyskie.info

Sobota, 16 maja 2026, Do końca roku 230 dni Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty

Wiadomosci

Klasa mundurowa w buskiej komendzie

Dodane: Milena Data: 2015-12-14 14:03:07 (czytane: 12815)  Wersja do druku

W sobotę buską komendę odwiedzili uczniowie klasy mundurowej. Młodzież z buskiej szkoły przybyła pod opieką byłego komendanta inspektora w stanie spoczynku Adama Równickiego.

Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda codzienna policyjna służba. Młodzież dowiedziała się, jakich kompetencji, umiejętności i wiedzy oczekuje się od kandydatów na stróżów prawa.

klasa_mundurowa3.jpg

klasa_mundurowa.jpg

Do spotkania doszło w sobotnie przedpołudnie. Wtedy to, w progi buskiej komendy przybyła młodzież z klasy mundurowej. Wraz z nimi przybył opiekun, a zarazem były Komendant Powiatowy Policji w Busku – Zdroju inspektor w stanie spoczynku Adam Równicki. Młodzież wraz z opiekunem i policyjnym „przewodnikiem” zwiedzała naszą komendę. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia stanowiska kierowania, rozmowy z policjantami pełniącymi tam służbę. Na parkingu przed komendą zgromadzeni mogli obejrzeć policyjne radiowozy, oraz ich wyposażenie.

klasa_mundurowa2.jpg

klasa_mundurowa1.jpg

W świetlicy młodzież miała możliwość obejrzenia i przymierzenia elementów policyjnego wyposażenia. Tam mogli zobaczyć, czym różni się kamizelka kuloodporna od kamizelki uderzenio odpornej. Dowiedzieli się, w jakich przypadkach wykorzystuje się te elementy ochronne. Policjant zapoznał zebranych z ogólnymi zasadami służby w Policji. Młodzież miała okazję zweryfikowania swoich wyobrażeń na temat zawodu policjanta. Mundurowy przedstawił prezentację multimedialną i opowiedział o najczęstszych przyczynach wypadków drogowych. W trakcie spotkania każdy mógł zadać pytanie na interesujący go temat.

Opr. TP / KPP w Busku-Zdroju

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (6)
     

BelllaX (2015-12-19 15:45:05)

Kto chce zarobic w sieci parenascie dolarow dziennie??? Metoda jest prosta i dziala, wpiszcie sobie w google: jak kosić kasę na Adfly

-- (2015-12-15 23:37:40)

W jakiej szkole są tak liczne klasy? Policja publikuje bardzo tajemnicze treści.

(2015-12-15 07:31:14)

Co to za funkcja komendant w stanie spoczynku?
Czy to się nie powinno nazywać darmozjad co pobiera pensje podatnika nic nie robiąc, jeśli w szkółce może sobie dorabiać czemu musimy na zdrowego byka płacić przywileje.
Co to za Prawo i Sprawiedliwość że dwudziestu musi tyrac na kogoś kto sobie spoczywa a jest w innej pracy.
Czemu ten co kopie doły nie może sobie spocząć i pójść do zasypywanie dołów.

xyz (2015-12-15 00:55:45)

ech, obejrzeć radiowóz policyjny. Zazdroszczę.

GG (2015-12-14 19:11:50)

Jakby nie te kundelki to dawno byś z gołym tyłkiem i zoraną buźką chodził!!!

(2015-12-14 16:05:30)

To przykre że policja szkoli sobie kundelki ORMOWSKIE. Dzieci, wasi dziadkowie w grobie się przewracają, no chyba że byli psami.

Nasz patronat

Data: 2026-05-23, godz:

Festiwal im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina'

Renata Przemyk oraz zespół Słodki Całus od Buby wystąpią podczas 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona 'Niechaj zabrzmi Bukowina', który odbędzie się w maju 2026 roku. Trwa przyjmowanie zgłoszeń wykonawców do części konkursowej wydarzenia.




Wróć do góry