Dodane: Milena Data: 2015-10-09 15:25:52 (czytane: 16478) 
Świętokrzyscy policjanci przypominają, że jazda quadami i crossami w rejonach kompleksów leśnych jest zabroniona. Kierującemu takim pojazdem za wjazd do lasu może grodzić kara grzywny nawet do 5000 złotych.
Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej, co jakiś czas przeprowadzają działania na terenach leśnych celem wyeliminowania nielegalnego procederu, jakim jest poruszaniem się pojazdami po obszarach zalesionych.
Funkcjonariusze wraz z leśnikami reagują na wszelakiego typu naruszenia dotyczące łamania zakazu wjazdu do lasu. Wykorzystując pojazdy terenowe, motocykle oraz videorejestratory funkcjonariusze patrolują rejony kompleksów leśnych, dbając o bezpieczeństwo osób i zapobiegają niszczenia terenów zielonych przez miłośników motocykli i quadów.
Policjanci apelują do wszystkich kierujących quadami i motocyklami typu cross, aby do jazdy na swoich pojazdach wykorzystywali tylko miejsca do tego wyznaczone.
Źródło: KWP w Kielcach
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Wstęp wolny do Kompleksu Tężnia w Busku-Zdroju!
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
Nocny włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku. Kradł pieczywo i przekąski
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
Nowa linia kolejowa połączy Kraków z Buskiem-Zdrojem? Samorządy podpisały ważne porozumienie (foto)
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Śpiewaj i tańcz na ludowo w Europejskim Centrum Bajki
Inaczej o ponidziańskich świątkach. Wernisaż wystawy Michała Janysta (foto)
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (7) |
Pierwsze słyszę, że Policja organizuje akcje... (2015-10-12 16:03:41)
przeciw crossom po lasach i do tego używa wideorejestratorów, czyli Opli Insignia. A na ścieżce rowerowej tabuny motocykli i motorowerów, o crossach nie wspomnę.
lucek (2015-10-12 14:27:04)
Takie cwaniaki To wyznaczcie ten teren do jazdy o którym wspominacie w ostatnim zdaniu.i co ?Nie macie takiego.!!! Aaa tak wogóle to nazywa się to UŻYZNIANIEM GLEBY w lesie samo się nie zrobi więc powinniście jeszcze dziękować ! I takie pytanie JAKA JEST KARA ZA ZAKŁADANIE LINEK STALOWYCH PRZEZ LESNIKÓW NA DODATEK NA WYSOKOŚCI GŁOWY JADĄCEGO.??
czy uważacie że gliniarz z Buska pojedzie pod las,lub tam gdzie dewastujący naturę debile rozjeżdżają naszą naturę! Jesteście w błędzie, przecież buskie psiaki razem z nimi spędzają czas przy kieliszku i to nie tylko w knajpach, lecz u nich w domach. Czy ta ruda wie o tym, czy, tylko udaje że nic się nie dzieje pod jej kolesiowsko-opiekuńczym kierownictwem dla swoich kundli. Mieszkańcy i sąsiedzi widzą wiele jak sie gliniarze zachowują. to wstyd..
koparka apokalipsy (2015-10-12 13:36:13)
a po ścieżce rowerowej w Lesie Winiarskim crossowcy napierniczają co niedzielę. I to od lat szczerze mówiąc. Lasy nie dla crossowców? Wolne żarty... Prawda, jaka nasza policja dzielna sprawna i co tylko?
Kazik (2015-10-12 09:23:26)
Przecież Buska Policja dokładnie zna personalia tych gości. Lecz jak mówią stare przysłowia ,, z bogatym się rozmawia, a biednego karze " Lasy lasami, a nocami w Busku także szaleństwo starych BMW.
Niektórzy krosowcy mieszkają na ul. A.Krajowej. ich pochodzenie to Oleśnica za Stopnicą, wcześniej zwani Łoleśniokami, lub Szwedami. tu mieszkający są synami murarzy z Oleśnicy. powinni byś karani jak za poważne przestępstwo.
karol (2015-10-11 12:30:13)
To wszystko prawda, lasy rozjeżdżone przez te pojazdy. Jeżdżą po kilkunastu. Tylko co im ktoś zrobi jak to synowie tutejszych biznesmenów, nowobogackich.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.