swietokrzyskie.info

Sobota, 13 czerwca 2026, Do końca roku 201 dni Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

Wiadomosci

Pińczów: 50 złotych za pasy

Dodane: Milena Data: 2015-09-14 09:18:07 (czytane: 10282)  Wersja do druku

W środę policjanci pińczowskiej drogówki zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu starachowickiego, który usiłował "wykupić się łapówką", w zamian za odstąpienie funkcjonariuszy od dalszych czynności służbowych. Za to przestępstwo grozi kara do lat 10 pozbawienia wolności.

W środę rano informowaliśmy o prowadzonej akcji pod nazwą „Pasy”, podczas której policjanci zwracali szczególną uwagę na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa. Na jej efekty nie trzeba było długo czekać.

W godzinach popołudniowych policjanci zatrzymali do kontroli mieszkańca powiatu starachowickiego, który jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za takie wykroczenie został na niego nałożony mandat i punkty karne. Mężczyzna chcąc uniknąć grzywny i punktów postanowił wręczyć banknot o nominale 50 złotych, który miał być wynagrodzeniem dla policjantów za przymknięcie oka na wykroczenie jakie popełnił. Działając w taki  sposób 42-latek dopuścił się przestępstwa, za co został zatrzymany. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i jeszcze tego samego dnia został oddany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Pińczowie.

Przestępstwo wręczenia korzyści majątkowej zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. DS
Źródło: KPP w Pińczowie

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-20, godz: 9.00

Przywitanie Lata - Zawody Wędkarskie

Młodzi miłośnicy wędkarstwa będą mieli okazję rozpocząć wakacje w wyjątkowy sposób. W sobotę, 20 czerwca 2026 roku, nad zbiornikiem w Radzanowie odbędą się otwarte zawody wędkarskie 'Przywitanie Lata', skierowane do dzieci i młodzieży do 18. roku życia.



Wróć do góry