swietokrzyskie.info

Środa, 10 czerwca 2026, Do końca roku 204 dni Imieniny: Bogumiła, Diany, Małgorzaty

Wiadomosci

XXVIII Memoriał Andrzeja Imosy w Busku-Zdroju (foto)

Dodane: Milena Data: 2015-09-15 11:40:00 (czytane: 30186)  Wersja do druku

"Szosami Ponidzia" pod taką nazwą odbył się Ogólnopolski Maraton Kolarski Masters zorganizowany w ramach XXVIII Memoriału Andrzeja Imosy.

Memoriał Andrzeja Imosy jest imprezą kolarską organizowaną na cześć znanego buskiego kolarza, trenera i działacza sportowego Andrzeja Imosy. Zawodnicy Masters indywidualną jazdę rozpoczęli o godz. 11.00. Maraton wystartował dwie godziny później.

zawody_imosy100.jpg

Zawodnicy mieli do pokonania trasę z  Buska-Zdroju przez Łatanice, Kobylniki, Skotniki Dolne do Skorocic, dalej przez Siesławice do Buska-Zdroju, pod Buskie Samorządowe Centrum Kultury, gdzie znajdowała się linia startu i mety.

zawody_imosy106.jpg

W ramach Memoriału Andrzeja Imosy odbył się również rekreacyjny przejazd rowerowy.  Imprezę zakończyła ceremonia dekoracji zwycięzców Maratonu oraz drobny poczęstunek.

zawody_imosy122.jpg

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Gospodarna Gmina Busko-Zdój. Zadanie pod nazwą Maraton Kolarski "Szosami Ponidzia" dofinansowany został przez Zarząd Powiatu w Busku-Zdroju.


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

aga (2015-09-15 20:41:28)

Brawo Adaś!!!!!!!!!!!

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry