swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 15 czerwca 2026, Do końca roku 199 dni Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Wiadomosci

Nowe plany remontu gminnych dróg

Dodane: Milena Data: 2015-06-19 11:26:56 (czytane: 13346)  Wersja do druku

Kolejne drogi, które remontowane będą na terenie gminy Busko-Zdrój, to: droga wewnętrzna w centrum wsi oraz wokół stawów w Mikułowicach, droga w Owczarach i Łagiewnikach, a także nawierzchnia placu i dróg dojazdowych do świetlicy w Widuchowie.

Na drodze w centrum wsi Mikułowice przewidziano roboty ziemne polegające na wykonaniu koryta pod krawężnik oraz podczyszczeniu rowu odwadniającego. Drogę pokryje nawierzchnia bitumiczna. Skarpy rowu wzmocnione zostaną płytami ażurowymi, a pobocza kruszywem. Na drodze położonej wokół stawów zostanie położona dolna i górna warstwa z kruszywa łamanego oraz nawierzchnia bitumiczna. Pobocza utwardzone będą kruszywem.

widuchowa_swietlica.jpg

Remont na drodze wewnętrznej w Owczarach przewiduje m.in.: wykonanie rowu odwadniającego, w wyniku czego powstaną przepusty pod koroną drogi i pod zjazdami. Na odcinku drogi pomiędzy ul. Dębową i ul. Piaskową położona będzie nowa nawierzchnia bitumiczna. Ponadto wykonane zostanie oznakowanie pionowe.

widuchowa_swietlica1.jpg

W sołectwie Łagiewniki wykonany zostanie odcinek drogi wewnętrznej w ramach funduszu sołeckiego. Zakres prac przewiduje położenie dolnej i górnej warstwy podbudowy z kruszywa oraz nawierzchni bitumicznej.

Dolna i górna warstwa podbudowy drogi wewnętrznej w Łagiewnikach, wykonana będzie z kruszywa łamanego oraz nawierzchni bitumicznej, pobocza utwardzone zostaną kruszywem.

Podobnie wyglądał będzie remont dróg dojazdowych oraz placu przed budynkiem świetlicy w Widuchowie. Istniejąca nawierzchnia drogowa zostanie wyrównana mieszanką mineralno-asfaltową.

Tekst i foto EHR

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (8)
     

:) (2015-06-22 14:22:46)

ino mnie kruszywo nawierzchniowe drobne dać! bo mnie się opony na kołach roweru niszczą!

panie burmistrzu (2015-06-22 09:42:39)

a co z ulicą mikułowicką ???

dadada (2015-06-20 17:56:12)

dadada

- (2015-06-20 15:56:00)

Drogi osiedlowe są w bardzo złym stanie-kto się ma zająć ich remontem -przecież mieszkańcy płacą podatki a jedno osiedle posiada często więcej mieszkańców i pojazdów niż kilka wsi.Mieszkańcy wsi tu też przyjeżdżają po zakupy do sklepów dowożą dzieci do szkól przedszkoli. .Co na to radni mieszkający na osiedlach czy tego nie dostrzegają?

Mieszkaniec (2015-06-20 05:44:09)

Na obecną chwile nie jest tak bardzo potrzebny chodnik ,ale w ostatnim czasie zostało wymienione wadliwe , leciwe, prądożerne oświetlenie ulic i chwała im za to .Teraz jest jasno jak w dzień.

(2015-06-19 19:24:59)

A chodnik na ul. Szydłowskiej?

Mieszkaniec (2015-06-19 13:17:43)

A ul. Dygasińskiego za 4 lata. Teraz to Widuchowa istnieje inne sołectwa są w zapomnieniu.

Patryk (2015-06-19 12:45:11)

A Ul. Dygasinskiego i nowa droga obok to kiedy?

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry