swietokrzyskie.info


Piątek, 08 maja 2026, Do końca roku 237 dni Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

Wiadomosci

Noc Bibliotek w Busku-Zdroju

Dodane: Milena Data: 2017-06-08 14:30:34 (czytane: 14507)  Wersja do druku

Miejsko-Gminna Biblioteka w Busku-Zdroju dołączyła do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. 3 czerwca dla swoich czytelników, mieszkańców gminy i gości przygotowała wiele atrakcji.

Noc Bibliotek rozpoczęło spotkanie z Tadeuszem Chudeckim, znanym szerszemu gronu odbiorców z serialu „M jak Miłość". Gość biblioteki swoją pasję podróżniczą traktuje bardzo poważnie. Chudecki opowiedział o wyprawie po Azji. Podzielił się z czytelnikami swymi wrażeniami z pobytu we Włoszech, Indiach, Chinach i Chorwacji.

noc_bibliotek.JPG

noc_bibliotek1.JPG

noc_bibliotek2_1.jpg

Dla najmłodszych wystąpił teatr Krak-Art, z przedstawieniem „Kopciuszek". A na zakończenie spektaklu był słodki poczęstunek.

Pokaz udzielania pierwszej pomocy i sprzętu strażackiego zaprezentowali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju.

Podczas Nocy Bibliotek odbywały się również rozgrywki gier planszowych, i tu nie zabrakło emocji i ducha rywalizacji.

Ostatnim punktem programu był seans filmowy. Wraz z Robertem Langdonem bohaterem thrilleru „Inferno", widzowie rozwiązywali zagadki przemierzając Florencję i Wenecję śladem Boskiej komedii Dantego.

Kolejna Noc Bibliotek za rok.

Opr. EHR / umig.busko.com.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-05-08, godz: 12:00 - 18:00

Piknik 'Bezpieczny Senior' w Parku Zdrojowym

W piątek, 8 maja, w godzinach 12:00-18:00, w malowniczej scenerii Parku Zdrojowego odbędzie się wydarzenie skierowane do seniorów - 'Festyn Bezpieczny Senior'.




Wróć do góry