swietokrzyskie.info

Niedziela, 21 czerwca 2026, Do końca roku 193 dni Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Wiadomosci

Ruszyła modernizacja Kanału 'Strumień'

Dodane: Milena Data: 2014-10-07 13:28:19 (czytane: 13324)  Wersja do druku

Po kilku latach próśb i monitów, przygotowań projektowych, starań o fundusze unijne i miesiącach oczekiwań na pozwolenia środowiskowe i budowlane ruszyła przebudowa Kanału "Strumień" na odcinku od granicy z Gminą Łubnice, do mostu w Karsach Małych.

Służby podległe Marszałkowi Województwa, czyli Świętokrzyski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Kielcach podpisały we wrześniu umowę z firmą "Generics" ze Staszowa na kompleksową regulację pierwszego odcinka kanału o długości około 4,7 kilometra.

strumien.jpg

W ramach tego projektu powstaną nowe obwałowania, 24 śluzy wodne, zostanie poszerzone i pogłębione koryto rzeki.Wzdłuż obwałowań wykonane będą drogi dojazdowe (konieczne na czas alarmu przeciwpowodziowego). Koszt tych prac, to niemal 4 miliony złotych (w tym dofinansowanie unijne). Wstępne roboty ziemne zostaną zrealizowane do końca listopada 2014 r., a całość zadania do końca maja 2015 roku.

Równolegle firma "Vimel” z Solca-Zdroju rozpoczęła pilne prace konserwacyjne - wykaszanie, karczowanie i czyszczenie koryta rzeki, na odcinku kanału od Kars Małych do Ludwinowa w Gminie Solec – Zdrój. Wartość tych prac, to 240 tys. złotych.

strumien1.jpg

Wójt gminy Wiesław Skop nie kryje zadowolenia:  „…. aczkolwiek to zadanie nie należy do samorządu gminnego, to jednak mamy obowiązek podejmowania starań, by właściwe służby dbały o kapryśny i kłopotliwy dla rolników ciek wodny. Marszałek Województwa A. Jarubas i  jego zastępca Piotr Żołądek oraz radni wojewódzcy - Krzysztof Dziekan i Mieczysław Sas, to osoby, którym jesteśmy bardzo, bardzo wdzięczni za dotrzymanie słowa danego po marcowej debacie zorganizowanej w Pacanowie i we wcześniejszych rozmowach na ten temat.” – powiedział gospodarz gminy.

Źródło: http://pacanow.pl/

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (6)
     

do Wiesław (2014-10-08 12:49:39)

Dobrze mu ktoś tryknął. Wystarczy wystartować w przetargu a nie na krzywy ryj.

Wiesław (2014-10-08 11:49:53)

Nic prostszego Panowie! Wystarczy wystartować w przetargu, wygrać go i zarobić!

- do tego ponizej (2014-10-08 07:53:17)

Potrzebne jest jedno i drugie.Staszowska firma Solecka firma a my w Pacanowie co czy nie moglibyśmy też przy tych pracach zarobić skoro będą one prowadzone również na naszym terenie.
Śliwa czy Kwas wykorzystaliby okazje

sobi (2014-10-07 19:55:03)

Na tym właśnie rzecz polega, żeby mieć sojuszników, a nie wystarcza same chęci w tym przypadku ludzi lewicy.

(2014-10-07 17:13:18)

Nad tym kanałem spędzałem wakacje w dziecinstwie...popieram inwestycje! brawo!

gorhy (2014-10-07 14:00:17)

Niech Wójt Pacanowa siedzi cicho.Długo przed nim min.Mieczysław Adamczyk i Władek Olszowy bili się o tą sprawę. Szkoda ,ze nie mieli takiego mocnego wsparcia jakie daje Marszałek Jarubas i tu się zgina dziób pingwina

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry