Dodane: Agnieszka Data: 2014-10-08 12:15:16 (czytane: 23305) 
Od września ruszył największy projekt questingowy w Polsce. W ramach niego powstanie czterdzieści osiem nowych tras, które uzupełnią dotychczasową ofertę regionów, wchodzących w skład "Questingowego projektu współpracy". Projekt realizuje pięć Lokalnych Grup Działania, a koordynatorem jest LGD Krzemienny Krąg z Bałtowa.
Województwa: świętokrzyskie, wielkopolskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie i lubelskie do czerwca 2015 roku będą mogły włączyć do oferty turystycznej kolejną atrakcję. Oprócz tradycyjnej wersji questów, questy dostępne będą również w wersji mobilnej. Aplikacja zostanie przygotowana na systemy iOS oraz Android dla tych, którzy wolą interaktywne zwiedzanie.
Questing to trend, który na dobre zagościł w Polsce. Od 2010 roku powstało około 300 ścieżek questingowych. W skrócie – questy to nieoznakowane szlaki, których opisy zawarte są w dostępnych dla każdego ulotkach, bądź w aplikacjach. Ich tworzenie to okazja do odkrywania dziedzictwa regionu, a także jego utrwalania. Turyści wyposażeni w wierszowane wskazówki wędrują trasami, by zdobyć ukryty na końcu „skarb”. Po drodze rozwiązać muszą liczne zadania i łamigłówki, związane z danym miejscem, jego topografią, historią czy kulturą.
- Questing jest również doskonałym narzędziem promocyjnym. Obecne szlaki przyciągają turystów, co daje nam szansę na rozwój społeczny i gospodarczy regionu, w którym funkcjonują – wyjaśnia Jarosław Kuba, prezes LGD „Krzemienny Krąg” – „Questingowy projekt współpracy” obejmie zasięgiem kilkadziesiąt gmin z pięciu województw, tym samym będzie największym realizowanym na terenie Polski.
Pozostałymi Partnerami projektu są: Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania z siedzibą w Elblągu, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego” z siedzibą w Żabiej Woli, Lokalna Grupa Działania „Zapiecek” z siedzibą w Radzyniu Podlaskim oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Okno Południowej Wielkopolski”.
„Questingowy Projekt Współpracy” o akronimie QPW, wdrażany jest w ramach PROW 2007-2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich – Europa inwestująca w obszary wiejskie. Spotkania edukacyjne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (1) |
olo (2014-10-06 13:10:30)
Przepiękny fragment z tekstu:
,, Questingowy Projekt Współpracy o akronimie QPW wdrażany jest w ramach PROW 2007 - 213. EUROPEJSKI Fundusz na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich- Europa inwestująca w obszary wiejskie. Spotkania edukacyjne współfinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER......,,
Ufff........ Kolejna dęta sprawa, która ma /cyt/ dać szanse na rozwój społeczny i gospodarczy regionów,,Kolejny przykład jak zrobić mgłę i jeszcze na tym zarobić.
Młodzi miłośnicy wędkarstwa będą mieli okazję rozpocząć wakacje w wyjątkowy sposób. W sobotę, 20 czerwca 2026 roku, nad zbiornikiem w Radzanowie odbędą się otwarte zawody wędkarskie 'Przywitanie Lata', skierowane do dzieci i młodzieży do 18. roku życia.