swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Bezpański pies pogryzł dzieci w buskim skateparku

Dodane: Milena Data: 2014-08-06 11:48:59 (czytane: 16120)  Wersja do druku

We wtorek, 5 sierpnia 2014 r, w nowo otwartym skateparku w Busku-Zdroju pies pogryzł dzieci. 5-letnie dziecko z obrażeniami trafiło do Szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj, na terenie strefy wypoczynkowo - rekreacyjnej z "Rybą w tle", przy ul. Kusocińskiego w Busku-Zdroju.

Do dyżurnego policji w Busku-Zdroju, ok godz. 14.30 wpłynęło zgłoszenie, że po placu zabaw biega bezpański pies. Zgłoszenie zostało przekazane do straży miejskiej.

Pies najpierw biegał w okolicy sklepu "Mrówka", przy ul. Bohaterów Warszawy w Busku-Zdroju, jednak został stamtąd przegoniony przez ochroniarza sklepu. Następnie przybiegł na nowo wybudowany skatepark. Prawdopodobnie pies chciał się bawić z dziećmi, które tam się znajdowały.


/foto: Archiwum/

W wyniku zdarzenia pies podrapał niegroźnie kilka dzieci, jednak jedno z nich 5-letnie dziecko, ugryzł w łydkę. Dziecko znajduje się w szpitalu. Matka dziecka, która próbowała zainterweniować, również odniosła niewielkie obrażenia

Pies został złapany i odwieziony do schroniska. Jest pod obserwacją. Pies był wychudzony, zabiedzony, prawdopodobnie długi czas biegał po naszym mieście.



/mb/




  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (25)
     

z (2014-08-06 18:23:25)

Myślę, że zdecydowanie mniej czasu zajęłoby temu Panu zadzwonienie do schroniska niż "przeganianie psa".

ania (2014-08-06 18:15:59)

... nie mam na myśli bohaterstwa tylko człowieczeństwo...

do ani (2014-08-06 17:56:02)

Tak przegonić, bo powiadomione "odpowiednie służby" mają taki problem szeroko w DU...PIE. Znam to z własnego przykładu.

do ania (2014-08-06 17:53:57)

Pewnie zaraz będzie że to wina ochroniarzy którzy mogli stać się bohaterami poprzez wezwanie kogoś ze schroniska, myślisz że jak ktoś jest w pracy zaraz ma rzucić wszystko
i się zajmować czymś co do niego nie należy, śmiech na sali.

ania (2014-08-06 17:44:07)

najłatwiej przegonić, ale żeby zawiadomić odpowiednie służby, czy schronisko to już ciężko ... znieczulica przyczynia się do takich zdarzeń...

bella (2014-08-06 15:40:39)

Zacznijmy od tego że bezpański pies szybko dziczeje i na pewno nie przybiegł do parku bawić się z dziećmi, psychika zwierząt pozbawionych kontaktu z ludzmi i pożywienia szybko się zmienia, wie o tym każdy kto choć trochę zna behawioralyzm.

monitoring jest oczywistością (2014-08-06 14:52:12)

1. Monitoring jest koniecznością i to nie ze względu na psy, ale młodzież i potencjalnych kryminalistów, których moze przyciągnąć takie miejsce. Monitoring ma glównie działać prewencyjnie czyli odstraszać, ale jak jak trzeba to i zarejestrować np. dilerów narkotyków aby służby porządkowe i prokuratura mogły ich zidentyfikować i skazać. Potrzebny jest także by wyeliminować, czy tez nie pozwolic zagnieździć sie na terenie skeparku gangom, chuligance i anarchistom by zrobili z niego skłot pod chmurką i teren terroryzowania dzieci i teren łowny dla złodziejstwa.
Monitoring jest w takich miejscach normą. Bezpieczeństwo dzieci jest najwazniejsze.
Ponadto ogrodzenie terenu choćby bekersem powinno byc zrobione jak najszybciej. Uniemożliwiliby to zaistnienie takim przypadkom jak ostatni z psem.

Jarek (2014-08-06 14:08:31)

Teren SKATEPARKU winien być ogrodzony, monitorowany. Czyżby Pan Burmistrz i jego podnóżki nie pomyśleli o bezpieczeństwie ????
Ten cały teren będzie za parę dni, tygodni zadrą w oku dla służb porządkowych z powodu ćpającej , oraz pijącej alkohole młodzieży.

GR4My (2014-08-06 14:08:29)

Teraz tylko czekać na komentarze od rodziców którzy tak zaciekle twierdzili że skatepark to miejsce dla ich dzieciaczków.

H00L0GR4M (2014-08-06 13:35:11)

Szkoda dzieciaków ale niech mi ktoś powie co robią na skateparku małe dzieci. Na dodatek bez ochraniaczy kasków długo nie trzeba będzie czekać na tragedie :/

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry