swietokrzyskie.info


Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Sprawca uszkodzenia mienia ustalony

Dodane: Milena Data: 2014-07-14 16:05:43 (czytane: 15419)  Wersja do druku

Buscy policjanci ustalili dane mężczyzny, podejrzewanego o uszkodzenie lampy oświetlenia ulicznego w parku miejskim. Do zdarzenia doszło przy Placu Zwycięstwa w Busku-Zdroju w ubiegłym tygodniu. Za uszkodzenie mienia mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu wysoka grzywna.

Od pewnego czasu dochodzi do dewastacji wyposażenia parku w centrum Buska – Zdroju. Również w ubiegłym tygodniu doszło do podobnej sytuacji. Młody mężczyzna idący jedną z alejek kopnął lampę, w wyniku czego ta została uszkodzona. Administrator parku oszacował koszt naprawy na ponad 320 zł. Policjanci pracujący przy tej sprawie ustalili dane personalne osoby, która podejrzewana jest o uszkodzenie.

uszkodzona_lampa1.jpg

uszkodzona_lampa.jpg
/Zdjęcia: UMiG Busko - Zdrój/

Za swoje zachowanie, nieodpowiedzialny mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, nawet do 5 000 zł.

Policjanci apelują do mieszkańców naszego regionu o reagowanie na podobne przypadki dewastacji. W przypadku zauważenia osób niszczących czyjeś mienie, prosimy o powiadomienie Policji, telefonując na numer alarmowy 997 lub 112.

Opr. TP / KPP w Busku-Zdroju


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (19)
     

(2014-07-22 23:42:21)

pewnie zadzwonił ten co zawsze bodyguard

(2014-07-16 19:29:10)

Wiało i znów latarnia leży , poprzednio tez . Ktoś kojarzy ?

(2014-07-15 16:22:04)

Dlaczego nie napiszecie nic o zaniedbaniach władzy, o zalanych ulicach, piwnicach, niewydolnej kanalizacji itd.? Mam wrażenie że ten portal pisze tylko przychylnie o władzy albo wcale.

Busko wydało 120 mln zł na uporządkowanie sytuacji wodno-kanalizacyjnej, a tymczasem po tych robotach jest tylko gorzej. W tym roku zalało mi dom ściekami już kilka razy po tej pseudo modernizacji i nie mam zamiaru pozostawić tego bez echa. Jestem po rozmowie z adwokatem i mam zamiar złożyć pozew przeciwko miastu oraz powiadomić fundusze unijne. Mam nadzieję, że ci co dopuścili się tych fuszerek zostaną pociągnięci do odpowiedzialności....

(2014-07-15 12:46:14)

Masz rację Policję mamy od 25lat, ale działania naszej buskiej przypominają niestety jeszcze MILICYJNE metody.
Policjanci myślą, że wolno im więcej niż "przeciętnemu" obywatelowi, sami łamią prawo na potęgę i myślą, że nikt tego nie widzi.
Sam zbieram materiały i filmy z ich przestępczych występków, łamanie przepisów drogowych to norma, jazda pod prąd, bez zapiętych pasów, rozmowa przez telefony komórkowe itp.
Jak zbiorę dostateczną ilość materiału to prześlę wszystko do komendy głównej.

Jeśli widzicie jak policjanci popełniają wykroczenia drogowe, nagrywajcie to lub róbcie zdjęcia. Potrzebny jest też numer boczny radiowozu, data i dokładna godzina. Niedługo podam adres mailowy gdzie można będzie wysyłać tego typu materiały. Jestem też w kontakcie z mediami, które niedługo będą kręcić reportaż o buskiej skorumpowanej drogówce.

BOB (2014-07-15 12:06:27)

BUSKA MILICJA JEST NAJFAJNIEJSZA WE WSZECHŚWIECIE.

Rodowity (2014-07-15 11:48:30)

Pisałem już o tym jak zrobiono oświetlenie w tzw.nowym parku.Prosiłem aby nie popełnić tego samego błędu w Cielętniku.I co? I g...o.Ci zza biurka nie słuchali bo oni są najważniejsi.Powtórzę jeszcze raz.To nie są lampy oświetlające,to są lampy oślepiające.

(2014-07-15 10:24:13)

Rzeczywiście co racja, to racja. Kiedyś nieustępliwa pani policjantka zatrzymała kuracjusza w średnim wieku, w krótkich spodenkach, z plecakiem i kijkami do nordic walkingu i wypisała mandat. A żeby go zatrzymać to pod prąd pod Zenita wjechali...

(2014-07-15 08:18:56)

Teraz policja nie jest po to aby zapewniać bezpieczeństwo i zapobiegać takim sytuacjom, a ma zarabiać kasę, czytaj łapać pieszych i dawać mandaty za "nieprawidłowe przechodzenie"
Kiedyś mięli psy i patrolowali wieczorami pieszo, teraz młodym gówniarzom w mundurach nie chce się wyjść z radiowozu... Jaki komendant taka cała policja

Rodowity Buszczanin (2014-07-14 22:23:49)

Proponuję jakikolwiek patrol Policji czy Straży Miejskiej na Placu Zwycięstwa i okolicach (kiedyś tak było) codziennie wieczorami. Nie widać ich wcale, poza jazdą samochodami. Dawniej nie było aż takiego chamstwa jak teraz.

mieszkanka Rynku (2014-07-14 22:05:25)

Wystarczyłoby okiełznać gównażerię spod alkoholowego obok zegarmistrza, co to ryje co weekend drze i spać nie daje... Panowie policjanci - ławeczka pod sklepem, pobliskie podwórko z zakamarkami, podwórko za dawną apteką naprzeciwko szkoły nr 1 i rampa sklepowa plus zakamarki... Tutaj się młodzi rozochocą a potem szukają wrażeń. A wystarczyłoby trochę poobserwować.

paweł (2014-07-14 22:04:30)

z tego co wiem to były dwie lampy uszkodzone zgłaszałem na policje . ten co zakupywał te lampy powinien też zapłacić kare widziałem te lampy i ich mocowanie nie podoba mi się z powodu tego że są one mocowane za pomocą wkrętów 4 sztuki , i do końca krawędzi mocowania jest jakieś 1 cm dzie w takim przypadku dziecko się oprze i może uszkodzić lapy. mocowanie powinno być conajmniej 5 cm podstawa wypuszczona żeby rurka w rurkę weszła

gebels (2014-07-14 21:44:17)

lampy powinny byc z zelbetonu to by sobie chamy nogi polamaly i bylby spokoj

a (2014-07-14 21:08:04)

najlepiej dać zdjecie do internetu!! niech pokaza jego gębę. wiesniakow i na alei i w rynku wieczorami nie brakuje. wieczorami oczywiscie a glownie w weekendy! wiecej patroli policji, chociaz tez duzo nie robią... pozdrawiam

obywatel (2014-07-14 19:43:01)

no kamerka dziala rewelacyjnie :) dobra inwestycja

xxx (2014-07-14 19:23:01)

Nie wierz nigdy kobiecie, dobrą radę Ci dam
Nic gorszego na świecie nie przytrafia się nam
Nie wierz nigdy kobiecie, nie ustępuj na krok
Bo przepadłeś z kretesem, nim zrozumiesz swój błąd

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry