swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Dodatkowe środki unijne na gospodarkę wodno-ściekową

Dodane: Milena Data: 2014-05-21 15:38:02 (czytane: 14048)  Wersja do druku

W siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach 6 maja podpisany został aneks nr 3 do umowy o dofinansowanie projektu pn. „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Busko-Zdrój".

Na mocy podpisanego aneksu możliwe będzie dofinansowanie projektu, a co za tym idzie wykonanie trzech kolejnych zadań: renowacja magistrali wodociągowej Zrecze - Busko-Zdrój, przebiegającej na terenie gminy Busko-Zdrój; przebudowa i remont kolektora głównego doprowadzającego ścieki do oczyszczalni ścieków w Siesławicach wraz z kolektorem odprowadzającym ścieki z zachodniej części miasta i remontem 3 przepompowni sieciowych oraz modernizacja i remont elementów sieci wodociągowej rozdzielczej w ulicach: Jagiellońska, Łagiewnicka, Wojska Polskiego, Partyzantów, Widuchowska, Bohaterów Warszawy, Hołdu Pruskiego, os. Pułaskiego, i jako trzecie zadanie przewidziana jest budowa słonecznej suszarni osadów ściekowych na oczyszczalni ścieków komunalnych w Siesławicach.

dofinansowanie.jpg

Aneks do umowy o dofinansowanie projektu w obecności Waldemara Sikory burmistrza miasta i gminy Busko-Zdrój podpisali: Krzysztof Kryczka prezes Zarządu MPGK Sp. z o.o. w Busku-Zdroju oraz przedstawiciele Instytucji Wdrażającej - Andrzej Pałys prezes Zarządu Wojewódzkiego  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Andrzej Zoch zastępca prezesa.

Zmiana zakresu rzeczowego projektu i jego rozszerzenie o kolejne zadania spowoduje wzrost długości zmodernizowanej sieci kanalizacji sanitarnej z 12,7 do 17,03 km oraz wzrost długości zmodernizowanej sieci wodociągowej z 6,5 km do 20,23 km. Modernizacja i remont sieci wodociągowych i kanalizacyjnych to działania niezbędne w celu zapewnienia sprawnego zaopatrzenia w wodę mieszkańców aglomeracji Busko-Zdrój oraz zmniejszenia awaryjności przesyłu ścieków do oczyszczalni ścieków komunalnych Siesławicach.

Budowa słonecznej suszarni osadów ściekowych wpłynie korzystnie na zmniejszenie kosztów związanych z załadunkiem i transportem osadów oraz zmniejszy uciążliwości związane z fetorem. Realizacja tego zadania pozwoli również na dostosowanie gospodarki osadowej na oczyszczalni ścieków w Siesławicach do wymogów „Krajowego planu gospodarki odpadami 2014" oraz „Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Świętokrzyskiego 2012 – 2018".

Wartość rozszerzenia zakresu rzeczowego projektu wynosi 41 424 393 zł w tym zwiększenie dofinansowania ze środków UE opiewa na kwotę 26 325 474 zł. Po zmianie zakresu szacowana wartość projektu wyniesie 122 982 600,00 zł, w tym wartość wydatków kwalifikowanych 92 386 143,72 zł, co da wzrost wartości dofinansowania projektu do kwoty 78 528 222,16 zł.

Źródło: UMiG w Busku-Zdroju


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (3)
     

(2014-05-24 14:25:15)

a ja tam gratuluje wladzom Buska. Dzieki Nim nasze miasto pieknieje. Nawet kuracjusze mowia ze Busko jest przepiekne i ze chetnie tu wrócą :)

-maczo (2014-05-22 22:41:12)

Tak władza park nowy zrobiła i w starym parku nowe chodniki postawiła lecz lat czterdzieści zapomnieli o maskalisie co korytem rozwalonym przez park leci, tam się ziemia osuwa bo samochody jeżdżą , tam dalej płyty wypadają a kuracjusz tyko zerka jak to w parku prowizorka ,może władza po lat czterdziestu zrobi remont koryta maskalisa bo o pomstę woła ten ściek ze stawu.

- (2014-05-22 09:22:58)

Jak już bierzecie dotacje to róbcie inwestycje porządnie, a nie tak aby wydać i "ukraść" jak najwięcej kasy !!!

NA ulicy Bohaterów Warszawy zrobiono modernizację w ten sposób, że zamiast wymienić sieć kanalizacyjną to w stare rury włożono nowe dużo cieńsze, przez to zmniejszono przekroje i zmniejszono wydajność kanalizacji.
Efektem są zalane domy, piwnice po każdym deszczu. To samo na ul. Korczaka ludzie robią barykady z worków z piaskiem.
Kiedyś tego nie było dopóki do roboty nie zabrał się sikora z kryczką

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry