Dodane: Milena Data: 2014-05-09 16:30:27 (czytane: 12420) 
Wczoraj, 8 maja 2014 r., naszą komendę odwiedzili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Korczynie. Nasi mali goście zwiedzili komendę, z zaciekawieniem przyglądając się pracy policjantów. Większość z nich po raz pierwszy mogła zobaczyć jak wygląda codzienna służba stróżów prawa.
Dzieci z „zerówki” i klas I-III wraz z opiekunami, miały okazję przyjrzeć się codziennej pracy policjantów. Specjalnie dla milusińskich policjanci z naszej komendy, przygotowali wiele atrakcji. Uczniowie poznali specyfikę pracy funkcjonariuszy na różnych stanowiskach. Odwiedzili stanowisko kierowania, gdzie mogli porozmawiać z pełniącymi tam służbę policjantami.



Poszukiwany za zabójstwo 49-latek zatrzymany. Policja zakończyła obławę
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
List gończy za Dariuszem Równickim. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Literacki sukces uczennic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
e-Doręczenia w aplikacji mObywatel. Urzędową korespondencję odbierzesz teraz w telefonie
Organizacje pozarządowe: apteka powinna być pełnoprawnym ogniwem systemu ochrony zdrowia
Największy bieg na świecie, który pomaga innym
Dzień Matki - Święto Miłości i Wdzięczności
Nie żyje Stanisław Janicki. Legendarny twórca programu 'W starym kinie' miał 92 lata
Dni Połańca 2026: Anna Wyszkoni i Czerwone Gitary gwiazdami święta miasta
Iga Świątek, Livka i Zeppy Zep głosem młodego pokolenia w nowym projekcie OSHEE
Tydzień Bibliotek zakończy się literackim weekendem z Adamem Ochwanowskim
Disco atmosfera i rodzinna integracja w Słoneczku. Radosne święto dzieci i rodziców (foto/video)
Wakacje inne niż wszystkie. WOT zaprasza na letnie szkolenie
II Buskie Ogólnopolskie Spotkania Taneczne już w czerwcu
Buscy karatecy z medalami Ogólnopolskiego Turnieju w Starachowicach
Trwają zapisy do Pucharu Tymbark. Dominika Grabowska zachęca do udziału
Nowe wzmocnienia AKS 1947 Busko-Zdrój przed sezonem 2025/26
80-lecie Pogoni Staszów: Mecz Przyjaźni z Ruchem Chorzów już w sobotę
Dziś weczorem Wiktor Skiba i Marian Ivanitskiy walczą w Polskiej Lidze Boksu!
Wiktor Skiba zwycięża w walce z Krystianem Kopciem! W niedzielę walczy Partryk Głuch!
Brązowy medal Mistrzostw Polski dla Połańca!
Dni Ponidzia 2026 w Pińczowie. Trzy dni koncertów i atrakcji. SKOLIM gwiazdą sobotniego wieczoru
Skolim i Zenon Martyniuk wystąpią w Kielcach. Kielecka Gala Disco Polo 2026
Festiwal Kwiatów 2026 w Busku-Zdroju. Trzy dni pełne natury, muzyki i wyjątkowych atrakcji
Eko Dzień Dziecka w Mikułowicach. Strażacy i mieszkańcy wspólnie zadbali o naturę (foto)
Dni Jędrzejowa 2026. B.R.O i Oskar Cyms gwiazdami trzydniowego święta miasta
Święto Chęcin 2026: SKOLIM, koncerty i laserowe widowisko
24. Festiwal Kultury Dziecięcej - Pacanów 2026
18. Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Wojtka Belona - (foto/zapisTransmisji)
XVII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Akordeonowej w Solcu-Zdroju
Dwór w ogniu 1655. Dwa dni walk, wybuchów i rekonstrukcji historycznych
Marcin Wojniak oficjalnie burmistrzem Pińczowa (foto)
Poseł Michał Cieślak interweniuje ws. systemu SENT
Marcin Wojniak wygrał przedterminowe wybory na burmistrza Pińczowa
Obchody Święta Pracy w Kielcach. Zaplanowano przemarsz i wydarzenia towarzyszące
Grzegorz Braun w Pińczowie. Finał kampanii Konrada Liberka - zapis transmisji
Wybory burmistrza Pińczowa: ośmiu kandydatów spotka się na debacie
Świętokrzyskie struktury Koalicji Obywatelskiej z nowym Zarządem
Wizyta Prezydenta Karola Nawrockiego w naszym regionie
Pińczów wybierze nowego burmistrza. Głosowanie zaplanowano na 26 kwietnia
| Komentarze (13) |
- (2014-05-14 09:18:36)
i nie musi tego robić. Stać go wyjść do knajpy, chyba że ma ochotę na powietrzu. Ma rząd, który troszczy się aby Lukas i Hans miał pracę, płacił podatki i rozwijał się, a nie staczał ku coraz głębszej recesji.
-Czech albo Niemiec... (2014-05-13 10:22:55)
może i wypije piwo na ulicy, ale nie niszczy ogrodzeń, nie rzuca koszami na śmieci, nie bluzga, nie szczy gdzie popadnie.
- (2014-05-12 23:32:40)
W Reichu, Czechach czy na Słowacji policja jest od pilnowania porządku, a nie stania po krzakach, czy ścigania rowerów. To są wolne kraje, piwo nawet można pić na ulicy w centrum miasta. Drogi są znakomite i do szybkiego przemieszczania się nie potrzeba łamać przepisów.W Busku jak widzisz szanowny forumowiczu, statystyki i łatanie budżetu jest priorytetem policji, a prawdziwa przestępczość jest i wszystko wskazuje że będzie.
-Wskazówki bezpiecznego zachowania... (2014-05-12 22:42:30)
są dla dzieci bezcenne, tym bardziej, że są przekazywane przez policjantów. Dzieci będą pamiętać to spotkanie dłużej niż się komuś wydaje. Nasza nacja ma jakiś negatywny stosunek do prawa i dyskutuje z gliniarzami, ale jak pojedzie do Reichu, Czech czy na Słowację to tam nie fika i tam jest tyci, tyci.
-a co z drugą połową? (2014-05-12 22:22:55)
???
-Połowa tu piszących komentarze... (2014-05-12 18:42:32)
nie byłaby w stanie postawić tego motocykla na stopce, a kogo dzieciom pokazywać, może trzeba było im pokazać patologie pijące wińsko na Pułaskiego?
-Jarzabek (2014-05-11 07:48:33)
A ja kocham Buska Policje!!!zyje tutaj juz pol wieku i jeszcze z nimi zadnego problemu nie mialem:)i co?da sie?tylko tzeba byc normalnym a nie udawac wielkiego buskiego pseudo bysmesmena a potem miec pretensje ze Poicja robi swoje...bo od tego jest:)pozdrawiam Panie POLICJANTKI:)
- (2014-05-10 12:21:18)
Policja egzekwuje prawo. Jest wykroczenie - jest mandat. Wystarczy przestrzegać prawa i będzie git
-...do poniżej (2014-05-10 08:44:36)
Tak chciałbym.
Jeden policjant ma zbyt wysoką pensję, trzynastkę, mundurówkę, osobne przychodnie lekarskie, przywileje chorobowe i emerytalne. Do tego wyposażenie kosztujące krocie, wszystko z moich podatków.
Ochroniarze nie mają tych przywilejów, a pracę taką samą. Tyle że ochroniarz pilnuje porządku, a nie ściąga haracze od rowerzystów, przechodniów, pijących piwo i innych uczciwie pracujących ludzi. I co najgorsze płacących haracz na własne państwo które ich gnębi.
Jeden policjant kosztuje ok. 4 ochraniarzy, którzy mogliby np rozładować korki na drogach w okolicach 15:00, zamiast czaić się kto przejdzie nie po pasach, czy wymusi pierwszeństwo bo przejechać nie można.
Bandyci i tak chodzą po ulicach, a rząd zbiera haracz za pomocą policji - podobnie brzmi definicja państwa policyjnego.
Więc z całym szacunkiem dla wszystkich sympatyków busko.net.pl [b]Nie chcę takiej policji[/b]
-oo7 (2014-05-10 08:17:56)
A chciałbyś żeby nie było policji?
- (2014-05-09 19:49:44)
Dzieciaki powinni wiedzieć jak policja poluje na pieniądze ich rodziców.
Powinni wiedzieć że pieniążki na zabawkę mamusia musi wpłacić na skarb przestępczego państwa, które utrzymuje policjantów i ich przywileje.
- (2014-05-09 18:26:55)
Ja tez byłem u milicjantów i nie widziałem zeby pracowały. Paliły papieroska i jeden licył pieniążki.
Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.