swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Zmarł Ludwik Łukasiewicz

Dodane: admin Data: 2014-04-24 18:59:24 (czytane: 14657)  Wersja do druku

W środę 23 kwietnia w wieku 77 lat, zmarł Ludwik Łukasiewicz, były dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Busku-Zdroju, ceniony i lubiany pedagog, nauczyciel WF.

Kochał sport, był nauczycielem wychowania fizycznego,  organizował wiele wydarzeń sportowych, wiele lat był kierownikiem Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Ludwik Łukasiewicz był również członkiem zarządu Buskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

ludwik_lukasiewicz.jpg

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w piątek 25 kwietnia o godz. 16, na buskim cmentarzu parafialnym przy ulicy Langiewicza.

/red/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (16)
     

-Rodowity (2014-04-27 15:20:50)

Kiedyś wspominaliśmy obozy i noclegi na Tatarach.Super człowiek.Umiał zaszczepić bakcyla do sportu.

-uczennica (2014-04-26 12:29:22)

Tacy ludzie powinni zyc 200 lat zeby bylo na kim sie wzorowac.

-uczennica (2014-04-26 12:29:01)

Tacy ludzie powinni zyc 200 lat zeby bylo na kim sie wzorowac.

dorota (2014-04-25 19:58:16)

Ze smutkiem przyjęłam wiadomość..., Jego żona Zofia była moją wychowawczynią dwa razy: w szkole podstawowej a później w ZDZ, Pani Zosiu tak bardzo mi przykro...

- (2014-04-25 19:41:14)

chodziłam do Pana Łukasiewicza na siatkówkę, super był trenerem, pamiętam ferie w Rabce na obozie sportowym,mało jest już takich nauczycieli
szczere kondolencje dla żony

-Sąsiad (2014-04-25 18:11:32)

Pan Ludwik był moim sąsiadem. Wspominam go bardzo miło i w samych superlatywach. Chciałbym złożyć najszczersze kondolencje dla bliskich.

pola (2014-04-25 15:11:56)

Prawdziwy nauczyciel. Kondolencje dla rodziny.

-Magda (2014-04-25 14:59:48)

Był moim nauczycielem W-F i dyrektorem gdy chodziłam do szkoły podstawowej.Zasłużył się jako dobry człowiek i jego żona też....uczyła mnie biologii.. Szczere kondolencje dla rodziny...Niech spoczywa w spokoju....

-- (2014-04-25 08:24:45)

Może by tak jego imieniem jakąś ulice nazwać zasłużył sie bardziej niż nie jeden spadochroniarz

-yano (2014-04-25 04:54:13)

Wspanialy czlowiek.Bardzo dobrze Go wspominam z przelomu lat 70 i 80.Ciezko dzis o takich ludzi jak p Lukasiewicz i jego zona.Szczere kondolencje:(

-KIEDYŚ MŁODY... (2014-04-24 22:58:34)

W MŁODYM SMARKU, JAKIM BYŁEM BUDZIŁ STRACH. PÓŹNIEJ BUDZIŁ TYLKO SZACUNEK.
SZCZERE KONDOLENCJE.

-nauczyciel (2014-04-24 22:55:37)

Był wspaniałym nauczycielem i przyjacielem młodzieży.Bardzo dobrym kolegą.Wielka szkoda

Rafal (2014-04-24 21:44:33)

fajny facet był. szkoda :(

Marcin (2014-04-24 20:01:14)

Jeszcze kilka dni temu widziałem go na starym dworcu PKS [*] [*] [*]

Piotr (2014-04-24 19:41:12)

Odszedł Wspaniały Człowiek !!! [+]

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry