swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Powiatowy Międzyszkolny Turniej Ekologiczny 'Z ekologią za pan brat' w OSW w Broninie

Dodane: Agnieszka Data: 2014-04-17 13:32:30 (czytane: 20786)  Wersja do druku

8 kwietnia 2014r w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Broninie odbył się Powiatowy Międzyszkolny Turniej Ekologiczny "Z ekologią za Pan Brat".

Jest on częścią Programu edukacyjno-ekologicznego pn.: „Chrońmy naszą planetę”, realizowanego na terenie Powiatu Buskiego w roku szkolnym 2013/2014 . Zadanie jest finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Kielcach oraz Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju.

Organizatorem bezpośrednim turnieju był Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Broninie. Jak co roku, w rywalizacji uczestniczyli przedstawiciele trzech szkół Powiatu Buskiego: Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Broninie, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo
w Busku-Zdroju i Zespołu Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała Komisja , w której skład weszli przedstawiciele trzech szkół powiatu buskiego a przewodniczył Pan Lech Sołtysiak - Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju.

bronina_szkola001.JPG 

Ważnymi punktami „efektu ekologicznego” było skupienie się na zadaniach: uświadomienie potrzeby ochrony środowiska naturalnego, uświadomienie potrzeby segregowania śmieci, zwrócenie uwagi na tematykę dotyczącą wody i rozwinięcie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska.

Współzawodnictwo młodzieży dotyczyło: prezentacji stroju z odpadów recyklingowych w pokazie mody „na żywo”, podstawowej wiedzy dotyczącej problemów z dziedziny ochrony środowiska (Koło Fortuny, pytania typu prawda - fałsz, rozsypanki wyrazowe - tworzenie hasła o tematyce ekologicznej, konkurencja „Wrzucamy - nie wrzucamy” ).

bronina_szkola002.JPG 

Uczestnicy mieli również wykazać się kreatywnością i zdolnościami plastycznymi tworząc plakat promujący wylosowane zagadnienie ekologiczne. I miejsce zajęli reprezentanci Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku - Zdroju, II miejsce -  uczniowie Ośrodka Szkolno -Wychowawczego w Broninie, III miejsce - uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Busku – Zdroju.

bronina_szkola003.jpg 

bronina_szkola004.jpg 

Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody indywidualne: tablety, aparaty fotograficzne oraz radiomagnetofony CD. Imprezie opartej na współzawodnictwie i „zdrowej rywalizacji” towarzyszyła atmosfera współpracy i radości ale przede wszystkim przyświecał wspólny cel – troska o naszą planetę.

Jest on częścią Programu edukacyjno – ekologicznego pn.: „Chrońmy naszą planetę”, realizowanego na terenie Powiatu Buskiego w roku szkolnym 2013/2014. Zadanie jest finansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Kielcach oraz Wydział Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Busku – Zdroju. Organizatorem bezpośrednim turnieju był Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Broninie.

bronina_szkola005.jpg 

Jak co roku, w rywalizacji uczestniczyli przedstawiciele trzech szkół Powiatu Buskiego: Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Broninie, Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku – Zdroju i Zespołu Szkół Specjalnych w Busku – Zdroju.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała Komisja , w której skład weszli przedstawiciele trzech szkół powiatu buskiego, a przewodniczył Pan Lech Sołtysiak - Naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Busku-Zdroju.

Ważnymi punktami „efektu ekologicznego” było skupienie się na zadaniach: uświadomienie potrzeby ochrony środowiska naturalnego, uświadomienie potrzeby segregowania śmieci, zwrócenie uwagi na tematykę dotyczącą wody i rozwinięcie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska.

Współzawodnictwo młodzieży dotyczyło: prezentacji stroju z odpadów recyklingowych w pokazie mody „na żywo”, podstawowej wiedzy dotyczącej problemów z dziedziny ochrony środowiska (Koło Fortuny, pytania typu prawda - fałsz, rozsypanki wyrazowe - tworzenie hasła o tematyce ekologicznej, konkurencja „Wrzucamy - nie wrzucamy” ).

bronina_szkola006.jpg 

Uczestnicy mieli również wykazać się kreatywnością i zdolnościami plastycznymi tworząc plakat promujący wylosowane zagadnienie ekologiczne. I miejsce zajęli reprezentanci Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju, II miejsce - uczniowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Broninie, III miejsce - uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Busku-Zdroju.

Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody indywidualne: tablety, aparaty fotograficzne oraz radiomagnetofony CD. Imprezie opartej na współzawodnictwie i „zdrowej rywalizacji” towarzyszyła atmosfera współpracy i radości ale przede wszystkim przyświecał wspólny cel - troska o naszą planetę.

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry