swietokrzyskie.info


Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Zagospodarowanie terenu wokół Stawu Niemieckiego (foto)

Dodane: Milena Data: 2014-04-14 17:11:12 (czytane: 21609)  Wersja do druku

Za Przedszkolem Nr 2, przy ul. Kusocińskiego, trwają prace ziemne związane z "Zagospodarowaniem terenu wokół Stawu Niemieckiego".

Projekt pn."Wzrost konkurencyjności i utrzymania atrakcyjności obszarów zależnych od rybactwa poprzez zagospodarowanie terenu przy Stawie Niemieckim w Busku-Zdroju", realizowany jest w ramach operacji "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013".

Całkowity koszt realizacji inwestycji wynosi 1 milion 236 tysięcy zł. Kwota dofinansowania ze środków Unii Europejskiej to ok. 412 tysięcy zł.

staw_niemiecki001.jpg

staw_niemiecki051.jpg 

Woda w zbiorniku została spuszczona w związku z tym, że zbiornik będzie odmulony. Zakładamy, że jest tam około metra namułu, który zostanie wybrany - powiedział nam Tomasz Mierzwa, V-ce Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój.


staw_niemiecki015.jpg

staw_niemiecki052.jpg 


Pod skatepark wylewany jest tzw. "chudy beton" - podkład pod zasadniczą nawierzchnię. Pod boisko do piłki siatkowej, plażowej i nożnej nasypana jest warstwa dolna piasku. Parking przy przedszkolu jest prawie skończony, alejki dla pieszych zostały wykorytowane i częściowo jest już układana kostka.  Wykonana została instalacja do oświetlenia oraz kanalizacja do monitoringu.


Zdjęcia wyższej rozdzielczości:
www.facebook.com/pages/Świętokrzyskie-z-lotu-ptaka
Foto: Arek Sierpina


/mb/



  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (35)
     

...... (2014-04-15 12:23:34)

A gdzie teraz cyrk bedzie sie zatrzymywał ? ;D

a (2014-04-15 11:45:33)

na skatepark nie jest BOOM ludzie staraja sie o niego juz 8lat

X_X (2014-04-15 10:25:28)

Fajnei że coś z tym "nieużytkiem" robią, dobrze że coś sie dzieje. Nie jestem pewny tylko czy po chwilowym "boomie" na ten skatepark i tereny wokół, nie pozostanie jedynie zbędna budowla. Oby to żyło przez długi czas, choć nadal twierdze że taka inwestycja powstaje o jakies 10-15 lat za późno. Poza tym te tereny wydają się dość atrakcyjne, więc ciekawi mnie czy nie było kompletnie żadnych innych pomysłów na zagospodarowanie tego miejsca?

Rafał (2014-04-15 10:03:22)

Ależ się w Busku dzieje. Co chwila nowa inwestycja. Wspaniale, pięknie.
Jestem dumny, ze mieszkam w Busku.

mateusz (2014-04-15 09:32:42)

Czy ktoś mi morze powiedzieć co stało się z boiskiem do siatkówki na osiedlu Piłsudskiego ? Wie ktoś może komu to boisko przeszkadzało ? Będę wdzięczny za informacje

-Kibic (2014-04-15 08:59:52)

Całkowicie popieram władze miasta, które podjęły wreszcie decyzję i zagospodarują ten teren. Gratulacje.
Że nie wszystkim się podoba, to trudno. W końcu z tego Polacy słyną na całym świecie, że tylko narzekać umieją.
W skateparkach nie potrzeba klubów, trenerów, stróży, bo każdy dzieciak jeździ na własną odpowiedzialność, a miejsca takie są bardzo popularne na całym świecie, szczególnie w dni wolne od zajęć szkolnych. Oby jak najszybciej był gotowy.

h0L0GR4M (2014-04-15 08:41:44)

elegancko jest :) widac zarysy wszystkiego / pozytywna inwestycja! jest gdzieś możliwość oglądniecia projektu jak to bedzie wygladalo??

- (2014-04-15 06:58:04)

chyba ktos by wolal zeby yam sie krowy pasly sa ludzie ktorym nicv sie nie podob a ale sami nic nie robia siedza tylko przy komputerze i glupstwa wypisuja

Paweł (2014-04-15 00:45:43)

Owszem, Busko pięknieje, bardzo się cieszę, że non stop coś się robi, ale na litość boską! Zróbcie strefę gospodarczą pod Buskiem, bo kto będzie po tym chodził, skoro nie będzie pracy?!

(2014-04-14 23:18:53)

to ten skatepark nie bedzie taki jak z projektu ktory tu krazyl po sieci?

Ble (2014-04-14 22:56:51)

Proponuję to wszystko rozebrać, nasadzić krzaków i nasrać na środku wielką kupę i będzie pasowało tym co teraz nie pasuje. Pieprzeni specjaliści od wszystkiego. Tak nich tam będzie łąka dla srających psów i będzie super wtedy. Ekolodzy zasrani i w dodatku pseudo. Buscy Palanci jedni nic im nie pasuje. Jak ci nie pasuje to się wyprowadź jeden z drugim.

- (2014-04-14 21:51:55)

I znowu źle. Najlepiej jest szczekać z punktu widzenia opozycji. Ale u nas tak zawsze było...

JA (2014-04-14 20:35:04)

co zrobią z rybami, rakami ze stawu?
PO CO DO LICHA NA ŁĄCE SCHODY? MUSIELI POROBIĆ SCHODKI W MIEJSCACH GDZIE BYŁA KIEDYS DRÓŻKA ? :( ŻAŁOSNE! ZAMIAST MNIEJ SCHODÓW, TO CORAZ WIĘCEJ W MIEJSCACH GDZIE NIE MA TAKIEJ POTRZEBY

(2014-04-14 20:19:16)

Jeden BETON

-fox (2014-04-14 20:03:11)

do kilka pytań?
widziałeś dzieciaków które trenują gdzie się da-np. pod luxem ?
widziałeś klub rowerowy a ludzie jeżdżą po ścieżkach ?
widziałeś ludzi na alejkach z kijkami ,a czy jest taki klub ?
CZY W OGÓLE COŚ WIDZIAŁEŚ?
CZY W OGÓLE CHCESZ COŚ ZOBACZYĆ ?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry