swietokrzyskie.info


Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Medalowe podium buskich „Unistów”

Dodane: Agnieszka Data: 2014-03-29 11:02:04 (czytane: 17940)  Wersja do druku

W zawodach Małej Ligi Pływackiej, które rozegrane zostały na pływalni „Rawszczyzna” w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowało 198 zawodników z dziewięciu klubów województwa świętokrzyskiego w dwóch kategoriach wiekowych: 11-lat i 10-lat i młodsi.

Tym razem na zawody do Ostrowca Świętokrzyskiego w dniu 15 marca 2014r pojechała 16 osobowa drużyna młodych pływaków MUKS Unia w składzie:

Wiktoria Szumilas 2003, Aleksandra Adamczyk 2003, Maria Rusak 2003, Natalia Ciślak 2003, Oliwier Stecki 2003, Kacper Stępień 2005, Jan Lis 2004, Hubert Tomczyk 2004, Alicja Miśta 2004, Marta Lasota 2004, Aleksandra Adamczyk 2003, Maciej Służalski 2003, Dominik Papaj 2004, Maciej Żerebiec 2003, Weronika Makuch 2005, Patrycja Kornaś 2005.

plywanie_unia001.JPG 

Doskonale zaprezentowała się dwójka naszych pływaków w stylu klasycznym zajmując pierwszy raz w swojej karierze miejsca na podium zawodów tej rangi.

  • Alicja Miśta 2004r - 50m stylem klasycznym III miejsce (0:52,04 s)    

  • Jan Lis 2004r - 50m stylem klasycznym III miejsce (0:52,89 s)

Również bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy zdobywając cenne punkty do klasyfikacji drużynowej:     

  • Kacper Stępień 2005r na dystansach 50m stylem klasycznym VI miejsce (0:56,67 s) oraz 50m stylem grzbietowym VI miejsce (0:45,79 s)    

  • Hubert Tomczyk 2004 na 50m stylem grzbietowym VIII miejsce (0:46,90 s)    

  • Wiktoria Szumilas 2003 na 200 stylem zmiennym VI miejsce (3:52,88 s)    

  • Aleksandra Adamczyk 2003    na 200 stylem zmiennym VII miejsce (4:05,65 s)    

  • Maria Rusak 2003 na 200 stylem zmiennym VIII miejsce (4:08,86 s)    

  • Oliwier Stecki 2003 na 200 stylem zmiennym VIII miejsce (3:40,80 s)    

  • Maciej Żerebiec 2003 na 50m stylem motylkowym X miejsce (0:59,13 s)    

  • Maciej Służalski 2003 na 50m stylem motylkowym XI miejsce (1:01,45 s)    


 plywanie_unia002.JPG

Słowa podziękowania za wspieranie działalności statutowej klubu należą się: przedstawicielom władz Miasta oraz Panu Waldemarowi Sikorze - Burmistrzowi MiG, Panu Marianowi Raganowi - Dyrektorowi BOSiR oraz Panu Arkadiuszowi Krzemińskiemu - Prezesowi MUKS Unia Busko-Zdrój, działaczom oraz rodzicom naszych najmłodszych zawodników.   

Wszystkich chętnych na zajęcia pływackie klub MUKS Unia serdecznie zaprasza na obiekt buskiej pływalni przy BOSiR ul. Giotta 3a, od poniedziałku do piątku w godzinach 15.30 – 17.00.

http://www.swimtiming.pl/live/2014_ml2_ostrowiec/index.html


/mM/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (6)
     

- (2014-03-30 14:36:45)

brawo dla dzieciaków i Pani trener

- (2014-03-30 14:15:35)

Brawo!!!

-do mieszkaniec (2014-03-30 13:59:24)

pisz o osiągnięciach dzieci, pogratuluj, napisz coś miłego a nie pisz bzdur.

-mieszkaniec (2014-03-29 20:28:08)

rodzice oczywiscie na szarym koncu

(2014-03-29 19:07:55)

Brawo Monia:)

-w (2014-03-29 19:03:59)

Brawo! Cieszymy się! Oby tak dalej

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry