swietokrzyskie.info

Poniedziałek, 22 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wiadomosci

Bliżej mostu w Nowym Korczynie

Dodane: Milena Data: 2014-03-12 15:36:25 (czytane: 18346)  Wersja do druku

Przedstawiciele zarządów dróg wojewódzkich Świętokrzyskiego i Małopolski z końcem lutego podpisali umowę z firmą, która zaprojektuje przeprawę mostową w Nowym Korczynie.

Z założeń wynika, że inwestycja będzie się składała z dwóch przepraw nad rzekami Wisłą i Nidą oraz obwodnicy Nowego Korczyna. To alternatywa dla przeciążonej dziś drogi krajowej nr 73 Kielce-Tarnów, która umożliwi szybkie i komfortowe połączenie Świętokrzyskiego z Małopolską i autostradą A4.

most_nk.jpg

Samo przygotowanie koncepcji inwestycji będzie kosztowało 432 tys. zł. Taką kwotę zaproponowało w przetargu przedsiębiorstwo "Promost Consulting" z Rzeszowa. Koszty budowy przeprawy na samej Wiśle mogą wynieść ok. 180 mln zł. Ostateczny koszt będzie uzależniony od kształtu decyzji środowiskowej. Projekt ma powstać do czerwca 2015 roku.

Władze województw ustaliły miedzy sobą, że wydatkami najpierw na dokumentację, a później na budowę mostu podzielą po połowie. Dojazdy do przeprawy sfinansują we własnym zakresie. Realizację inwestycji zaplanowano na nową perspektywę budżetową UE na lata 2014-2020.

Źródło: http://nowykorczyn.pl/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (12)
     

- do tego ponizej (2014-10-18 15:58:59)

Nikt już w to nie wierzy.Co wybory to samo.

(2014-10-13 18:19:23)

Ale krętacze. Ten most powinien już istnieć 4 lata temu, ale przeciągają ile się da.Robią z nas idiotów i im to wychodzi. W Korczynie to przed każdymi wyborami obwieszczają się ze zdjęciami Trzej muszkieterowie. potem cisza przez 4 lata.

- (2014-03-15 14:26:50)

Bedzie most ale wirtualny PSL trzesie gaciami bo sadaze kiepskie ale my sie juz nie damy nabrac na te obiecanki

(2014-03-15 07:58:41)

Po co dwa mosty, główny ruch i tak jest na nadwislance?

- (2014-03-13 19:45:46)

Do Boba budowniczego - Most istnieje, zawsze przed wyborami, tak jak już ktoś wspomniał poniżej. Gdyby zbudowali - nie byłoby co obiecywać.

-BOB BUDOWNICZY (2014-03-13 15:07:04)

No w końcu ten most to już z 20 lat temu powinien był istnieć

- (2014-03-13 10:24:39)

Oby ta firma projektująca most nie zaprojektowała go tak jak Al.Mickiewicza i Plac targowy w Busku,OBY!

- (2014-03-13 10:04:55)

budujemy mosty dla pana starosty

- (2014-03-13 08:57:49)

Zagłoba tyż Inflanty obiecywał

- (2014-03-12 23:00:41)

Dzięki temu mostowi pacjenci zlikwidowanej w buskim szpitalu urologii dojadą do szpitali w małopolsce

- (2014-03-12 20:19:27)

racja...teraz same obietnice będą:)

-budujemy mosty dla pana starosty (2014-03-12 19:32:41)

powraca temat mostu na Wiśle w Korczynie - znaczy się mamy rok wyborczy

kolejna odsłona będzie za 4 lata

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry