swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Policjanci uratowali życie desperata

Dodane: Milena Data: 2014-02-28 10:32:34 (czytane: 14179)  Wersja do druku

Policjanci z komisariatu w Morawicy, uratowali 23 - letniego mężczyznę, który zamierzał popełnić samobójstwo. Dzięki szybko podjętym działaniom oraz profesjonalnie udzielonej pierwszej pomocy, mężczyźnie nic się nie stało.

26 stycznia 2014 r., dyżurny kieleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że jeden z mieszkańców gminy Pierzchnica, może popełnić samobójstwo. Sprawą natychmiast zajęli się mundurowi z Komisariatu Policji w Morawicy.

Po przybyciu na miejsce, policjanci szybko zorientowali się w sytuacji. Jak ustalili, w budynku zabarykadował się mężczyzna i groził, że odkręci gaz. Funkcjonariusze wspólnie ze strażakami weszli do wnętrza domu. Strażacy sprawdzili czy z kuchenki nie ulatnia się gaz, natomiast policjanci przeszukali pomieszczenia mieszkalne w poszukiwaniu 23 – latka. W jednym z pokoi policjanci zauważyli mężczyznę, który z pętlą wokół szyi siedział obok drzwi. Mundurowi natychmiast przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy i szybko powiadomili oczekujący zespół karetki pogotowia.

Uratowany 23 – latek, został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Opr. TP
Źródło: KMP w Kielcach

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (7)
     

- (2014-03-03 17:18:50)

Policja to samo zło, najwięksi przestępcy

-Mm (2014-03-02 23:02:17)

Ta jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo a;e jak się bedzie chciała wieszać to sie i na sznurówce od buta powiesi

-Do XXX (2014-03-02 11:57:04)

Bo policjanci z reguły są od pałowania, zabijania, okradania i ogólnie robienia krzywdy, więc stąd ta sensacja.

-lvgyn (2014-03-02 09:03:32)

osobiście uważam że tu z nikogo nie zrobili bohatera... piszą co się dzieje i tyle...

-ksndsnc (2014-03-02 09:01:14)

Do XXX Kiedy moi znajomi mieli wypadek i strażak wezwał pomoc to zrobili z niego superbohatera podczas gdy stał obok i się przyglądał. Więc może dlatego...

xxx (2014-02-28 16:37:57)

dlaczego jak strażak kogoś uratuje to jest cisza a gdy zrobi to policja to od razu piszą artykuły
?

-pewnie bezrobotny bez prawa do pracy (2014-02-28 15:02:01)

to do Morawicy ma niedaleko na leczenie.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry