swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 192 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Strażackie harce dla Gabrysi

Dodane: Agnieszka Data: 2014-03-08 12:29:31 (czytane: 28691)  Wersja do druku

Zbieraliśmy na Zuzie, 9 marca będziemy zbierać na leczenie chorej Gabrysi. Wszystkich, którzy chcą pomóc potrzebującej 13 letniej dziewczynce zapraszamy do udziału w charytatywnej imprezie Strażackie Harce.

Stowarzyszenie Busko Busko oraz Miejsko Gminny Związek OSP RP w Busku-Zdroju mają zaszczy zaprosić na piknik rodzinny, który odbędzie się 9 marca o godz. 14.00 w hali sportowej w Busku-Zdroju. Celem imprezy jest pomoc dla chorej Gabrysi Szumilas.

W programie:

  • Występ zespołu Exsagor

  • Występ grupy tanecznej z I LO im.T. Kościuszki

  • Strażackie zawody sprawnościowe na wesoło

  • Występ zespołu "Zlepce"

  • Występ uczniów szkoły muzycznej w Busku-Zdroju

  • Występ grup artystycznych z BSCK w Busku-Zdroju

  • Wśród zaproszonych gości jest Adam Jarubas Marszałek woj. świętokrzyskiego

     

 strazackie_harce_plakat.jpg

 

Program poprowadzą jak zwykle wspaniale Karolina Kępczyk – Dyrektor ECB w Pacanowie i Ania Stępień z BSCK. Widownie, szczególnie dzieci  zabawiał będzie niezmordowany Koziołek Matołek. 
 

PS.
Kochani,

dołączył do nas Adam Ochwanowski, Orkiestra Dęta straży pożarnej z Wiślicy i młodzież z Kopernika.
Planujemy aukcje książek Adama i płyt grupy Exagor.

Czekamy na Was, na wasze pomysły.

Dołączajcie!

A tak to się zaczęło:

Zimowe wieczory mają to do siebie, że wręcz zmuszają do tego, by rzeczywistość próbować odmieniać.W taki właśnie zimowy, posępny wieczór 2013 roku, usiedliśmy w gronie kilku osób, członków Stowarzyszenia Busko Busko, zwolenników pozytywnego działania.

Gorąca herbata, wiele zadawanych pytań i odpowiedzi, a ich sens to „co robić, w co się bawić". Dziś już nie wiadomo, kto rzucił hasło róbmy imprezę. Łatwiej domyślić się, że któryś z fascynatów pożarnictwa, których w stowarzyszeniu wielu, zaproponował, by do udziału zaprosić strażaków.

Zaproszenie przyjęli. Przyjęła się również nazwa „Strażackie Harce”.

Zimowe zawody strażackie to jedno, my jednak szukaliśmy czegoś więcej. Przyszło samo.

„Dziewczyny, Chłopaki” - bawimy się i pomagamy, pomagamy ile możemy i jak możemy chorej ZUZI! Tak od pomysłu doszliśmy do finalizacji „Strażackich Harcy”, skromnej imprezy, dobrze odebranej w środowisku.

Właśnie to dobre przyjęcie spowodowało, że dopisujemy rzymską II i bawimy się ze strażakami dalej, tym razem szlachetnie pomagając Gabrysi.

Szanowni Państwo przyjdźcie na Harce, będzie wesoło !!! Bawcie się ze strażakami, kibicujcie im i przede wszystkim uśmiechajcie się dla Naszej Gabrysi Kochanej.

gabrysia.jpg 

W imieniu znacznej grupy organizatorów dziękuje wszystkim, którzy nam Pomagają Pomagać.
Maciej Gawin

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (18)
     

-Amrik (2014-03-27 15:07:34)

Wielce szanowny Panie!Dwadzieścia sieedm lat miałem służbowy pistolet z dwoma magazynkami pełnymi amunicji. I z doświadczenia wiem,że prawda jest w wojskowym powiedzeniu: broń raz do roku strzela sama. Na szczęście nie zdarzyło mi się byś świadkiem tragicznych skutkf3w, ani samemu ucierpieć, a raz pocisk świsnął mi kilkanaście cm koło ucha.Dlatego nie zapomnę uczucia ulgi, gdy odchodząc na rentę pozbyłem się tego gnata.

-- (2014-03-11 14:01:49)

Człowieku co ty piszesz ?!Czy ty masz mózg i serce? Nawet jeśli pojechali cała rodzina to nic ci do tego, ludzie chorzy potrzebują wsparcia najbliższych, zwłaszcza dzieci! widać od razu ze póki co masz to szcescie nie mieć kogos bliskiego powaznie chorego.

-lolo (2014-03-11 12:39:44)

Ktoś pyta co u Zuzi ?cała rodzinka buja się po Włoszech powodzi się jak widać.

-busko do Kingi (2014-03-09 13:27:20)

Dziękuję za informację.Dalej będę pomagał w miarę swoich możliwości,tak jak to robiłem cały czas,nie tylko dla Zuzi,dla Gabrysi również.Trzymajcie się dziewczyny!

(2014-03-08 16:58:18)

Troopersi tez zagrają

-lala (2014-03-08 15:40:13)

Gabi się nigdy nie podda jest silną osobą i da radę pieniądze zbierzemy i będzie git :)

-Kinga (2014-03-08 13:30:47)

W odpowiedzi na poniższy post:Zuzia aktualnie przebywa we Włoszech gdzie rozpoczęła leczenie, na które zbierane były pieniążki po przez różne akcje charytatywne.Dzięki mieszkańcom naszego miasta i całej gminy, ludziom dobrej woli, szczęśliwie Zuzia mogła jechać na leczenie. we Włoszech koszt terapii jest dużo tańszy niż to samo w Niemczech. jednak nadal potrzebne są pieniążki.terapia jest bardzo obciążająca i bolesna dla Zuzieńki, ale trzymam kciuki,że wszystko się uda. najwięcej szczegółowych informacji jest na facebooku na profilu Pomoc dla Zuzi z Buska-Zdroju Również wierzę w to, że i Gabrysia wyjdzie z choroby, a społeczeństwo jej w tym pomoże, ponieważ na nasze państwo nie mamy co liczyć. chętnie przyłączę się do jutrzejszej akcji dla Gabrysi. pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za jutrzejszy wynik akcji.

(2014-03-05 13:20:50)

Tak na marginesie to Gabrysia kończy 15 lat a nie 13 TRZYMAJ SIĘ GABI

-znajoma (2014-03-04 10:41:42)

A kiedy zrobicie koncert dla Karolka z Górki?

-busko (2014-03-01 14:49:18)

Owszem pomogę, chciałbym jednak wiedzieć co ze zdrowiem Zuzi?Czy będą także organizowane kiermasze dla Gabrysi?Ludzie mogą wiele dać,jednak chcą też wiedzieć o postępach leczenia tych na których zbiera się datki.MAMO GABRYSI JA TO WIEM BĘDZIE DOBRZE.GABRYSIU DO ZOBACZENIA W PARKU ZDROJOWYM,JESTEŚ WIELKA!!!!!!!!

avv (2014-03-01 14:09:39)

Boze, kolejne chore dziecko na nowotwór! co się dzieje?? My wszyscy płacimy składki zdrowotne zebysmy mogli się leczyc, a jeśli stawia się chorych i ich rodziny przed faktem opłacenia drogiego leczenia na które ich nie stać, to jest to eutanazja w majestacie prawa!!!!!! i zróbmy cos wreszcie z tą naszą chorą ,, sluzbą'' zdrowia, tak dalej być nie może, my jako pacjenci mamy prawo czuc się bezpiecznie gdy zachorujemy a nie żebrac o pieniądze które te tłuściochy w nfz wydają na drogie limuzyny!!!!

Kasia (2014-03-01 11:10:38)

Głowa do góry Justynko,Gabrysia wyzdrowieje bo jest silną dziewczynką myślcie tylko pozytywnie

-Mama (2014-03-01 08:04:19)

Moja córka uwielbia panią Szumilas,uczy ja języka polskiego.Ja jak i większość mieszkańców naszego miasta zrobimy wszystko by pomóc.Piszę w imieniu innych, bo wierzę,w Busko.Buszczanie apeluję do Waszych serc pomóżmy Gabrysi,pokażmy że mamy wrażliwe serca i jesteśmy jedną wielką rodziną.

-lala (2014-02-28 20:04:08)

Ja gabrysię znam jest bardzo fajna:) Jak i jej mama:)

kamila (2014-02-28 18:53:52)

nasza kochana pani prof.Szumilas zawsze podchodziła do każdego z ogromnym sercem i optymizmem nie jednej osobie wiele pomogła i robi to do tej pory, zróbmy teraz i my coś dla niej ....!!!!;) WIERZE W NASZE BUSKO

"Zwycięstwo jest rzeczą ważną, lecz najważniejszy jest udział w walce...."

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry