swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Akcja zima

Dodane: Milena Data: 2014-01-30 16:49:44 (czytane: 19491)  Wersja do druku

Piaskarki z Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej po pierwszych opadach śniegu wyruszyły na drogi gminne. W tym roku do wyposażenia MPGK zakupiony został samochód marki MAN, który służy do odśnieżania dróg jako pług i piaskarka w jednym.

Samochód jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny niż pozostały sprzęt spółki. MAN będzie wykorzystywany również poza sezonem zimowym m.in. przy rozwożeniu kruszywa do utwardzania dróg oraz ziemi.

Również Zakład Usług Komunalnych zakupił nowy nabytek-wielozadaniowy Multicar Fumo M-30 doskonale radzący sobie z dużymi oblodzeniami.

Na drogach, chodnikach, placach i alejach, których zarządcą jest gmina, służby porządkowe pracują, by utrzymać komfort i bezpieczeństwo zarówno dla kierowców jak i pieszych.

Utrzymanie dróg w gminie Busko-Zdrój należy do kilku zarządców: Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach Rejon w Busku-Zdroju, Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, Powiatowego Zarządu Dróg w Busku-Zdroju, Gminy Busko-Zdrój oraz Spółdzielni Mieszkaniowej w Busku-Zdroju.

piaskarka.JPG

Uwagi dotyczące skutków wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych można zgłaszać do: Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju w godzinach pracy urzędu tj. w poniedziałki od 8.00 do 16.00, w pozostałe dni robocze od 7.00 do 15.00 pod nr tel. 41 370 52 32 oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku-Zdroju przez całą dobę poza godzinami pracy urzędu, w dni wolne od pracy oraz w święta pod nr tel. 41 378 24 77, 41 378 24 78.

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców aby pamiętali o odśnieżaniu chodników przed swoimi posesjami. W myśl ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jednolity: Dz. U. z 2013 r. poz. 1399) uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości należy do właściciela nieruchomości. Uprzątnięty śnieg należy pozostawić na skraju chodnika, zabronione jest jego wyrzucanie na jezdnię.

Źródło: http://www.umig.busko.pl/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (22)
     

-m (2014-02-02 07:59:29)

cz ktos wie ze drogi sa podzielone na gminne i powiatowe piaskarka zgminy nie musi odsnierzac lup piaskowac inne drogi

-Maciuś 1 (2014-02-01 22:15:24)

Pitu pitu nie ma bitu, jak odśnieżyłem chodniki i wjazd tak wpadł pług i nawalił śniegu na chodnik- a straż mi mandat za to że nie odśnieżyłem. Tylko Pana Bareję zaprosić aby nowy film o życiu w 4 RP zrobił może nawet Oscar będzie.

-tre (2014-02-01 08:51:30)

syf całe pobocza i chodniki w śniegu, a za wysypywanie śniegu z ulicy na drogę powinni bezwzględnie karać mandatami

-lolo (2014-01-31 22:24:22)

Zapomniano o mniejszych osielach komunalnych t.j.na ul. Sądowej.Legionów Polskich,dawne bloki Gackowski tam chodniki nie ruszone ,pewnie niech starsz osoby nie wychodzą z domów,albo niech łamią ręce lub nogi .Podziękujemy wam w najbliższych wyborach!!!!

- (2014-01-31 16:13:46)

jelcz = CPN a Man nie za bardzo bo jest komputer:):)

- (2014-01-31 11:02:35)

trza szarwark wprowadzić jak za okupacji i wszystko będzie odsniezone rekami ludu

- (2014-01-31 10:05:50)

Jeśli ja nasypę śnieg z chodnika na jezdnię to straszą mnie mandatem 500zł, a co jeśli ja uporządkuję chodnik, a pług za 5 minut go zasypie? Czy kierowca też otrzyma 500zł mandatu ???

marcel (2014-01-31 10:05:06)

drogowcy maja chyba jakąś żałobę - jeżdżą z pługami opuszczonymi do polowy ??

-SM Busko (2014-01-31 10:03:34)

To prawda, na osiedlach w ogóle nie odśnieżają. A jeśli chodzi o klatki schodowe to jeszcze nigdy nie widziałem aby sprzątaczka kiedykolwiek zamiatała. Nie wiem za co im płacimy ??

-xyz (2014-01-31 10:00:42)

na osiedlach sprzątaczki tylko SĄ. na piłsudskiego u pani prezes zawsze klatka schodowa wypucowana od góry do dołu, łącznie z podejsciem do klatki. reszta bloku nie tykana, albo wymiecione z pierwzego pomieszczenia po wejściu do klatki. Pieniądze sie zarabia na etacie, niestety tej pracy nie widać. Dobra fucha. A zdaje sie że odpowiada nie za całe osiedle, tylko za 2-3 bloki. Płaćmy dalej składki i sprzątajmy we własnym zakresie...

- (2014-01-31 07:38:24)

a na osiedlach mieszkaniowych wcale chodniki nie odsniezone sprzataczki tylko piasek sypia z rana a potem ani ich widac nawet ze schodkow nie sprzatane caly ten piach na klatkach ktore tez nie sprzatane

-Ja nie odśnieżam (2014-01-30 22:38:23)

Kiedy chodnik odśnieża właściciel nieruchomości?
Za chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Jeżeli zatem chodnik przylega bezpośrednio do ogrodzenia domu, obowiązek odśnieżania spoczywa na właścicielu nieruchomości. Jeżeli między chodnikiem a granicą działki jest pas zieleni, odśnieża już gmina. Skoro jest odgrodzony od niej pasem zieleni, to dzięki temu właściciel nieruchomości zostaje zwolniony z obowiązku sprzątania.

- (2014-01-30 22:14:32)

A gdzie wgarniany jest śnieg z jezdni?-na uporządkowane chodniki.W niedzielę usunęłam śnieg na brzeg chodnika po około godzinie przejechał ciągnik i po mojej pracy nie zostało śladu.Pragnę zaznaczyć,że ulica jest jednokierunkowa,a więc pług nie musiał czyścić do krawężnika.

-xyz (2014-01-30 20:42:26)

widziałęm jak jezdziłdziś ten NOWY MAN. robił kilometry na sucho, piasku cała wywrota, a ani grama nie spadało na jezdnie.pług oczywiście podniesiony, bo śniegu juz za wiele nie ma do odgarniania- rozjeździł sie przez auta osobowe. K.wa co za kraj... Wszystko trzba uprzątnąc sobie samemu, i w dodatku pieniądze odprowadzić na podatek z którego "porządkują" służby miasto

- (2014-01-30 20:37:34)

Pan Leszek i tak woli Jelcza! !

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry