swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Uroczysty koncert kolęd w Słoneczku (foto - retransmisja w Ponidzie.TV)

Dodane: Milena Data: 2014-01-13 13:11:57 (czytane: 17969)  Wersja do druku

19 grudnia 2013 r. w sali widowiskowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury, odbyło się niezwykle wyjątkowe widowisko - uroczysty koncert kolęd pt. "Śpiewajcie i grajcie mu".

Spektakl w wykonaniu dzieci z Niepublicznego Przedszkola Artystyczno Językowego "Słoneczko", które zaprezentowały historię narodzenia Jezusa Chrystusa, wzbudził wiele uśmiechu i pozytywnych emocji, wśród zgromadzonych osób.

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który przywołuje wspomnienia pełne ciepła, miłości oraz radości, dlatego też dzieci z buskiego "Słoneczka" pod okiem przedszkolanek z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka.

Przedszkolaki, ku uciesze swoich rodziców oraz rodzeństwa, w pięknych strojach przedstawiły  historię narodzenia Dzieciątka Jezus. Pod kierunkiem Jakuba Oczkowskiego - absolwenta Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, zaśpiewały kolędy i pastorałki, nie tylko w języku polskim, również po angielsku

Mikołajka - przedszkolanka ze "Słoneczka", wraz z reniferami oraz prezentami - za które przebrane były dzieci z Niepublicznego Przedszkola Artystyczno Językowego, zatańczyły energetyczną Zumbę w rytm świątecznych utworów.

jaselka_sloneczko6.jpg

 jaselka_sloneczko7.jpg

 jaselka_sloneczko5.jpg

 jaselka_sloneczko4.jpg

Przedstawienie było wyjątkowe, ponieważ przedszkolaki z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role. Przepiękna scenografia, przygotowana specjalnie na tę okazję, nadała wydarzeniu szczególną atmosferą Świąt Bożego Narodzenia.

Część artystyczną uświetnił występ wybitnego tenora Jakuba Oczkowskiego - laureata Złotego Słowika na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie oraz stypendysty Marszałka Województwa Świętokrzyskiego wyróżnionego, m.in. nagrodą Człowieka Kultury.

Na zakończenie mali artyści w podziękowaniu za swój występ, otrzymali gromkie brawa. Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, otrzymał z rąk Anny Wieloch-Korczyńskiej - dyrektorki przedszkola "Słoneczko", pamiątkową tablicę.

jaselka_sloneczko3.jpg

jaselka_sloneczko2.jpg

jaselka_sloneczko1.jpg

Występ przedszkolaków w sali widowiskowej w Buskim Samorządowym Centrum Kultury zgromadził liczną widownię. Wszystkie miejsca były zapełnione, co dowodzi, iż mali artyści są wspaniałymi aktorami, piosenkarzami oraz tancerzami.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się, między innymi: Waldemar Sikora - Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój, ksiądz dziekan Marek Podyma, Krzysztof Kryczka - Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Busku Zdroju, Andrzej Skubera - dyrektor metodyczny oraz Tomasz Śledź - zastępca dyrektora Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Przedszkolakom należy się uznanie za to, iż pokonały tremę i wspaniale wczuły się w role, dzięki czemu wspólnie z opiekunami stworzyli efektowne i urzekające widowisko. Dziecięca interpretacja historii narodzin Jezusa, zaśpiewane kolędy, zarówno w języku polskim, jak i angielskim, pozwoliły wszystkim zgromadzonym odczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, która jest pełna ciepła oraz radości.

Dzieciom oraz kadrze przedszkola gratulujemy udanego występu, oraz życzymy ponownych sukcesów!

 

Zapraszamy do oglądania retransmisji koncertu kolęd pt. "Śpiewajcie i grajcie mu" w naszej  Telewizji Internetowej:

ponidzieTVlogo5_200.png
KLIKNIJ I OGLĄDAJ!

 

Termin emisji:
04.01.2014r, godz: 15.30, 16.45, 18.00, 19.15 ...

 

   dvd_logo150.jpg

Koncert kolęd pt. "Śpiewajcie i grajcie mu",  w wykonaniu dzieci z Niepublicznego Przedszkola Artystyczno Językowego "Słoneczko", dostępny jest w wersji DVD

Chętnych na nabycie płyt prosimy o kontakt:
Realnet - Sklep komputerowy, ul. Batorego 4, Busko-Zdrój
tel. 41 378 17 27, kom 600 785 785  (pon.-piątek 9-17, sobota 9-14)
lub   604 509 169.

 

/Milena/

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry