swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Laureat konkursu poetyckiego

Dodane: Milena Data: 2013-12-31 14:52:24 (czytane: 13182)  Wersja do druku

Wśród laureatów XV Ogólnopolskiego Konkursu Staffowskiego – edycji starachowickiej 2013, znalazł się starszy kustosz Artur Osiński - pracownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej.

Jury w składzie Eligiusz Dymowski (przewodniczący), Zdzisław Antolski (członek), Agnieszka Zięba-Dąbrowska (sekretarz) zapoznało się z ponad 200 pracami, podkreślając ich wysoki poziom. Pokłosie Konkursu prezentowane jest we fragmentach w czasopiśmie „ Radostowa" oraz w całości w pokonkursowym almanachu. Kuratorem Konkursu był redaktor naczelny czasopisma „Radostowa", pan Antoni Dąbrowski.

artur_osinski.jpg

Warto zwrócić uwagę, że Artur Osiński jest debiutantem, a znalazł w gronie najlepszych obok Emila Bieli – polskiego poety i prozaika, autora wielu tomików wierszy z Myślenic, Zdzisława Kobierskiego – znanego poety ze Starachowic, Krystyny Borkowskiej – laureatki ponad 100 konkursów poetyckich z Sosnowca i Barbary Koceli, świetnej poetki z Kielc.

W tym aspekcie sukces jest tym cenniejszy. Podkreślamy z dumą to osiągnięcie naszego kolegi. Poniżej prezentujemy jeden z pięciu konkursowych wierszy.

Cały, niecały?

Niecały lubiłem Staffa.
Niecały go rozumiałem.
Niecały czytałem wiersze.
Niecały kładłem się ranem.
Niecały chciałem pomarzyć.
Niecały nie na żarty. (nienażarty)
Niecały wertowałem.
Niecały jego klimaty.
Niecały szukałem ogrodu.
Niecały nizałem zgłoski.
Niecały kułem żelazo.
Niecały.

Niecały lubiłem Staffa.
Niecały go rozumiałem,
zawsze pod szkolną ławką
wiersze Leśmiana czytałem.
Przesłonił mi całkiem Świdryga,
innych wspaniałych poetów.
Pomagał mi też Midryga
namacać bezkres wersetu.
Siedziałem w tych pokrzywach,
co pierś dziewczyny paliły
i pomagałem tej zmorze,
co miała postać piły.

Niecały lubiłem Staffa.
Niecały go rozumiałem.
Niecały.

Źródło: http://www.biblioteka.busko.pl/


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (23)
     

-Ewa (2014-01-04 18:15:57)

Gratuluję, Panie Arturze.

-czesław (2014-01-04 00:35:29)

Gratuluję Panie Arturze

-Grat (2014-01-03 18:02:09)

Ten PAN pracuje w Gminno-miejskiej publicznej Bibliotece w Busu-Zdroju.
Moi mili:)

-Wesolłowski ''Scyzoryk 2013" (2014-01-03 12:33:38)

Szanowny Panie Arturze!gratulacje!.uwagami wyjętymi z pod wycieraczki proszę się nie przejmować.One świadczą o poziomie piszącego.Osobiście też takie dostawałem po zdobyciu 'Scyzoryka" Panu życzę dalszych sukcesów.Pozdrawiam

- (2014-01-02 23:24:12)

twój poziom intelektualny jest tak żenująco niski, że szkoda czasu na dyskusje z tobą

twoje ''gratulacje'' również są na takim samym poziomie

jeśli chodzi zaś o nagrodę, to ważniejsze jest samo osiągniecie, potencjał intelektualny i artystyczny, a nie ich odzwierciedlenie w formie rzeczy czy kawałka papieru - to jednak potrafi zrozumieć osoba inteligentna, nie zaś ktoś kto musi pomacać i wsadzić między zęby żeby sprawdzić czy złote

tak to już jest; jedni cenią prawdziwe wartości, a inni świecidełka

-jednak (2014-01-02 22:29:26)

ja jednak chciałbym zobaczyć nagrodę lub dyplom LAUREATA.To jest dobry zwyczaj pokazać mieszkańcom zdobytą nagrodę.Pokazywali sportowcy,pokazywali,ci którzy zdobywali nagrodę Buskowianina Roku,dlaczego nie mamy zobaczyć nagrody BUSKIEGO POETY konkursu im.Leopolda Staffa.To byłoby miłe dla mieszkańców i nie piszę tego złośliwie.Z pazurami wyskoczyłeś Ty.A gratulację złożyłem wcześniej,czytaj ignorancie dokładnie.Piszesz coś i sam nie wiesz o co Ci chodzi.A,Fe,A,Fe...

- (2014-01-02 20:03:07)

jesteś podwójnym ignorantem bo:
- nie widzisz żenujących błędów ortograficznych w swoich wypowiedziach
-widzisz błędy w tekstach, w których nie ma błędów
- masz agresywny i napastliwy stosunek do innych: nie dość, że nie stać cię na złożenie gratulacji Laureatowi, to jeszcze człowiekowi ubliżasz i żądasz okazywania nagrody - TO NIE TWOJA SPRAWA jaką nagrodę otrzymał Laureat, bo to Jego nagroda, on sobie na nią zapracował i nie ma znaczenia skąd pochodzi, gdzie pracuje itd.

- nie rozumiesz różnicy między obrażaniem kogoś i napastliwą zawiścią a wyrażanie własnego zdania

-do poniżej (2014-01-02 19:49:37)

pisząca istoto-najpierw popraw swoje błędy które Ty robisz,a potem krytykuj innych.Ja tam błędów ort.nie widziałem.A może ten ktoś ma własną biblioteczkę i nie musi chodzić do miejskiej.Popieram poprzednika, a Ciebie lekceważę ponieważ bronisz mieć komuś swoje zdanie.Jeszcze jedno ten środkowy palec możesz sobie wsadzić do d......y, własnej.

-do busko (2014-01-02 17:23:03)

cytat:

''Chciałbym też zobaczyć jak wygląda nagroda zdobyta przez tego Pana poetę.Jak ona wygląda,niech nam ją pokarze"

po pierwsze:

widać, że nie korzystasz z bibliotek - widać to to dramatycznych błędach ortograficznych jakimi zdążyłeś się pochwalić, a także po zamanifestowanej przez ciebie braku umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz logicznego myślenia

po drugie:

jakim prawem żądasz okazania ci nagrody, którą zdobył ten Pan; to jest Jego nagroda, a ty możesz najwyżej oczekiwać pokazania ci środkowego palca

-Myśliciel (2014-01-02 13:25:14)

Jakbyś ciołku zerknął w źródło z którego pochodzi artykuł, tobyś wiedział skąd PAN Artur. Ale po co czytać, lepiej pisać. Ach ta radosna twórczość internautów.

-busko (2014-01-02 12:23:49)

ponownie zadaję pytanie!bibliotek wokół buska jest kilka,więc normalnie się pytam,skąd ten Pan jest.W jakiej bibliotece jest kustoszem.Osobiście nie korzystam z bibliotek i też tam nie przebywam.Czy zrozumiano moje pytanie? jeżeli nie, zapytam jeszcze raz, w której bibliotece pracuje.W Busku,Chmielniku,Wiślicy....?Osobiście gratuluję wszystkim którzy zdobywają jakiekolwiek nagrody czy wyróżnienia.Chciałbym też zobaczyć jak wygląda nagroda zdobyta przez tego Pana poetę.Jak ona wygląda,niech nam ją pokarze.

-... (2014-01-02 10:59:29)

Marność nad marnościami...

-do poniżej (2014-01-02 10:56:48)

Do busko."nie wiem skąd ten pan jest".I dalej"szkoda że ludzie z Buska"itd.Chłopie- Ty siebie słyszysz?Ps.Wiem wiem zaraz się zacznie.A swoją drogą,brawo Panie Arturze,brawo busczaninie.

-- (2014-01-01 20:46:15)

Które miejsce zajął Pan Szulczyński też się zajmuje poezją ?

-cd (2014-01-01 19:13:16)

co zrobił dla Buska - a dlaczego miał coś zrobić dla Buska, to jest człowiek który wziął udział w konkursie, a skoro musiał coś robić dla Buska twoim zdaniem to może najpierw napisz co ty zrobiłeś dla Buska - chociaż nie musisz - pewnie tacy jak ty robią dla Buska wielką kupę

o co chodzi w ''wierszydle'' - naucz się czytać to się dowiesz,

a tak poza tym to żałosne jak niektórzy z zazdrości wypisują takie głupoty

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry