swietokrzyskie.info


Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Rozpoczęcie sezonu rowerowego 2014

Dodane: Milena Data: 2014-01-02 12:11:43 (czytane: 25505)  Wersja do druku

Miłośnicy kolarstwa 1 stycznia 2014 r. oficjalnie rozpoczęli sezon rowerowy. Wybrali się w trasę z Buska w stronę Wiślicy - nowym, oddanym przed Bożym Narodzeniem fragmentem trasy nr 776.

Cykliści spotkali się na parkingu znajdującym się obok Pływalni Miejskiej w Busku - Zdroju, skąd wyruszyli w trasę. Droga przebiega przez malownicze tereny południowego Ponidzia i tereny trzech powiatów: buskiego, pińczowskiego oraz kazimierskiego. 10 rowerzystów z Buska-Zdroju i okolic, pokonało trasę około 50 kilometrów.

 sezon_rowerowy_2014.jpg

sezon_rowerowy_2014_1.jpg

sezon_rowerowy_2014_2.jpg

Inicjatorem wydarzenia był Stanisław Walasek - wiceprzewodniczący buskiej Rady Miejskiej, który obecnie startuje w wyścigach kolarstwa amatorskiego - Masters. Rajd dedykowany był Andrzejowi Imosie - kolarzowi, reprezentującemu klub LKS Piast Chęciny, który zginął w wypadku drogowym podczas treningu kolarskiego w 1987 roku.

 

Sezon rowerowy 2014
Spędzając czas na dwóch kółkach, czy też w inny aktywny sposób poprawiamy sprawność i odporność organizmu. Warto odpowiednio przygotować się do sezonu rowerowego, aby nie "cierpieć" z powodu bólu mięśni, bądź też kontuzji.

 

Od czego zacząć?
Sprawny rower to gwarancja bezpieczeństwa na drodze. Przed rozpoczęciem sezonu warto oddać roweru do serwisu, w ramach którego fachowiec sprawdzi sprzęt - koła, linki oraz klocki hamulcowe.

Niezależnie od tego czy jeździ się na krótkie, czy dłuższe trasy , każdy powinien zaopatrzyć się w odpowiednią odzież. Najlepiej sprawdzają się ubrania termoaktywne ze specjalnych tkanin, które nie wychładzają ciała. Specjalne rękawiczki na rower, czyli zapinane w nadgarstku bez palców, chronią dłonie podczas upadku. Buty do jazdy rekreacyjnej powinny być miękkie i wygodne.

Na początku sezonu najlepiej wybierać się na krótkie wycieczki i stopniowo wydłużać dystans o kolejne kilometry. Bezpieczna jazda na rowerze to nie tylko sprawny sprzęt, odzież, ale również rowerzysta znający zasady ruchu i przygotowany do jazdy.

Podczas jazdy rowerem należy trzymać się prawej strony jezdni, bądź też jeździć wyznaczonymi szlakami rowerowymi. Za jazdę po chodniku można otrzymać mandat w wysokości 50 zł.

Warto również zapoznać się z Kodeksem Drogowym dla rowerzystów.

 

/red, fot. Tadeusz Ura/
 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (16)
     

-do poprzednika (2014-01-05 23:55:08)

Pawełku idz dziecko do dobrego lekarza i lecz swoje kompleksy

- (2014-01-05 20:16:51)

Szkoda tylko, że zabrakło HURANA. i KONIA RAFALA ale może jeszcze wrócą na dobrą drogę - pozdro dla wszystkich (no może poza znanym fizjoterapeutą mam złe wspomnienia)

- (2014-01-05 20:16:13)

Szkoda tylko, że zabrakło HURANA. i KONIA RAFALA ale może jeszcze wrócą na dobrą drogę - pozdro dla wszystkich (no może poza znanym fizjoterapeutą mam złe wspomnienia)

-Gratulacje dla cyklistów Ponidzia (2014-01-05 12:35:30)

Tak trzymać. Kolarstowo to CZAR. a zwykłe niedorajdy, po prostu zazdroszczą.

-Bob (2014-01-02 22:40:03)

śmiech mnie ogarnia. jakieś dziewuchy z wiślicy poleciały na te jaskrawe, fantastyczne ciuchy?

-To może coś dla odmiany ; (2014-01-02 14:41:56)

To mamy już w Busku 9 rowerzystów - zapaleńców.
Moglibyśmy więc wystawić dwie drużyny i zorganizować meczyk w rowerowe polo i jeszcze jeden zostaje w rezerwie. ;)
No chyba, że chłopaki wymiękacie i boicie się spróbować zagrać w rowerowe polo. ;)
Co wy na to? Taki meczyk na przykład na jakiś fajny cel - choćby na karmę dla zwierząt w schronisku.

-do zabawowy (2014-01-01 23:23:15)

baw sie baw, na Titanicu tez sie bawili do konca...

-zabawowy (2014-01-01 19:34:12)

To aż tylu ludziom nie udał się Sylwester?
Ci, którym się Sylwek udał, rano wrócili do domów i odsypiali szampańską zabawę co najmniej te kilka godzin. Za cholerę nie dało się wstać, iść pod prysznic i przygotować się do maratonu na 12:00.
Następnym razem może Wam się uda zabawa. Nie martwcie się.

-kibic (2014-01-01 06:15:36)

Najlepsze zyczenia w noworocznym treningu i sukcesow w 2014 dla wszystkich cyklistow Ponidzia od Kazimierzy po Chroberz, Pinczow i Busko.

-organizator (2013-12-30 22:02:27)

50 km to dystans dla prawdziwych twardzieli, oczywiście jeśli ktoś chce przejechać mniej, adekwatnie do swoich możliwości, to również zapraszamy. Z Pińczowa także.

-Michał (2013-12-29 23:23:52)

nie porytym tylko trzeba kochac to co sie robi ;)

-Goscie (2013-12-29 10:13:21)

A chlopaki i dziewczyny z Pinczowa moga przyjechac ???

-xz (2013-12-28 11:51:05)

nie masz ochoty to nie jedż i nie pisz zbędnych komentarzy..........

-Jon (2013-12-28 09:02:50)

Trzeba być nieźle porytym, żeby w zimę pedalować.

-ja (2013-12-27 20:24:29)

To nie jest wyzwanie dla prawdziwych twardzieli. Jak do tych 50 kilometrów na rowerze dołożycie przepłynięcie wpław zalewu w Radzanowie, a stamtąd biegiem do Buska, to na pewno będzie wielu chętnych.hihihihihi

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry