swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Oszukała klientów na ponad milion złotych

Dodane: Milena Data: 2013-12-19 16:30:43 (czytane: 9822)  Wersja do druku

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach zatrzymali 63 - letnią kobietę, podejrzewaną m. in. o oszustwa w sferze bankowej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.

Jak wstępnie ustalili policjanci, kobieta wykorzystując swoje doświadczenie w branży finansowej i wykształcenie ekonomiczne, wprowadzała w błąd pokrzywdzonych, sporządzając z nimi umowy lokat terminowych na korzystne oprocentowanie. W rezultacie przestępczego procederu zdefraudowała ponad milion złotych. Grozi jej teraz kara nawet 10 lat więzienia.

Na trop podejrzanej wpadli funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Jakiś czas temu, dotarła do nich informacja, że jeden z mieszkańców naszego regionu, podpisał umowę z pewną osobą, na lokatę terminową z korzystnym oprocentowaniem. Pieniądze miały być ulokowane w oddziale jednego z banków komercyjnych z siedzibą w Kielcach.

Nic nie podejrzewając, klient przekazał swoje oszczędności, a następnie po pewnym czasie chciał wypłacić swój wkład z zyskiem. Okazało się, po wizycie w banku, że nie może podjąć swoich pieniędzy, gdyż lokata, którą założył…w ogóle nie istnieje. Sprawą zajęli się kieleccy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Ich ustalenia, zebrany materiał dowodowy i zabezpieczona dokumentacja, dały podstawę do kolejnego kroku.

Na terenie Kielc, zatrzymana została 63 - letnia mieszkanka tego miasta. Jak wstępnie ustalono, kobieta, kilka lat temu pracowała jako dyrektor działu jednego z banków w Kielcach. Zajmowała się, w imieniu tej instytucji, obsługą bankową klientów tzw. korporacyjnych. Po pewnym czasie założyła własną działalność w zakresie usług bankowych.

Śledczy ustalili, że dysponując posiadanymi m. in. pieczęciami banku, w którym niegdyś pracowała, sporządzała fikcyjne umowy na lokaty terminowe, oferując klientom atrakcyjne oprocentowanie i wprowadzając ich tym samym w błąd. W efekcie, pieniądze od klientów nie trafiały na lokaty, a w ręce 63 – letniej kobiety.   

Na tym etapie śledztwa, prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Kielce – Wschód w Kielcach ustalono, że przestępczy proceder mógł trwać od 2001 roku do chwili obecnej. W tym czasie kobieta w nielegalny sposób mogła osiągnąć korzyści majątkowe przekraczające kwotę miliona złotych.

Policjanci badając sprawę, nie wykluczają, że działalność 63 – letniej kobiety może mieć szersza skalę, gdyż w grę wchodzi mienie znacznej wartości, a pokrzywdzonych osób może być więcej. Do chwili obecnej ustalono 6 pokrzywdzonych w tej sprawie.

Funkcjonariusze współpracują jednocześnie z instytucją bankową, na szkodę i w imieniu której działała kobieta. Po przedstawieniu zarzutów, m. in. oszustwa i fałszowania dokumentacji kobieta została objęta dozorem policyjnym, oraz zakazem opuszczania kraju. Zastosowano również wobec niej poręczenie majątkowe w kwocie 100 tys. złotych.


Opr.: G.D.

Źródło: KMP w Kielcach
 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry