swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Partnerstwo: Szkoła - Politechnika Świętokrzyska

Dodane: Milena Data: 2013-12-11 11:09:49 (czytane: 10834)  Wersja do druku

W dniu 19 listopada 2013 roku w Starostwie Powiatowym w Pińczowie odbyło się spotkanie władz samorządowych oraz dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Pińczowskiego z przedstawicielami Politechniki Świętokrzyskiej.

Uznając, że system edukacji powinien opierać się na współpracy wszystkich szczebli kształcenia, Rektor Politechniki Świętokrzyskiej prof. dr hab. inż. Stanisław Adamczak i dyrektorzy szkół: Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Pińczowie Anna Golik oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. St. Staszica Tadeusz Niewygoda w obecności ośmioosobowej delegacji pracowników naukowych Politechniki Świętokrzyskiej oraz Starostów Zbigniewa Kierkowskiego i Marka Omasty podpisali porozumienie o współpracy, której efektem będzie wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży poprzez popularyzacje nauk technicznych i zapoznaniu uczniów ze specyfiką studiowania na Politechnice Świętokrzyskiej.

 partnerstwo.jpg

partnerstwo1_1.jpg 

Współpraca będzie obejmować między innymi:
- organizowanie wykładów wyjazdowych,
- wykładów gościnnych dla uczniów na Uczelni,
- podnoszenie jakości kształcenia poprzez uatrakcyjnianie zajęć dydaktycznych,
- wymianę doświadczeń i informacji z nauczycielami,
- organizację dni otwartych połączonych ze zwiedzaniem kampusu.

Każdej ze szkół został przydzielony opiekun, będący pracownikiem naukowym Politechniki, który będzie nadzorował współpracę ze szkołą. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

Źródło: http://www.pinczow.pl/

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (0)
     

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry