swietokrzyskie.info

Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Okulistyczne badania noworodków

Dodane: Agnieszka Data: 2013-11-27 13:38:21 (czytane: 19570)  Wersja do druku

15 listopada 2013 w Oddziale Neonatologicznym Zespołu Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju w ramach akcji “III dni badań dzieci i noworodków fundacji VEGA” odbyły się okulistyczne badania noworodków. Akcja dofinansowana została ze środków Samorządu Województwa Świętokrzyskiego.

Po raz pierwszy badania zostały przeprowadzano poza miastem wojewódzkim w szpitalach w Busku -Zdroju oraz Ostrowcu Świętokrzyskim.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na potrzebę badania wzroku u noworodków w zakresie  działań profilaktycznych. Akcja skierowana jest w szczególności do rodziców noworodków, w rodzinach których występowały wady i choroby oczu.

badania_okulistyczne001.jpg
 

badania_okulistyczne003.jpg 

Badania prowadzi lekarz specjalista okulistyki z Centrum Zdrowia Dziecka pan dr Krzysztof Cieślik.

Patronat honorowy objęli: wojewoda świętokrzyska Bożentyna Pałka - Koruba, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Grzegorz Świercz.

Patronat merytoryczny: dr n. med. Wojciech Hautz, kierownik kliniki okulistyki Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Na zdjęciach: Pan dr Krzysztof Cieślik w trakcie badania w obecności pielęgniarek Oddziału Neonatologicznego, kierownika oddziału lek. med. Krystyny Rokitiańskiej zastępcy kierownika lek. med. Grażyny Mącznik. 

 

 

  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (1)
     

-:) (2013-11-29 07:53:46)

nie daj Boże.. sypiący naskórkiem spod zegarka,koszula-miejmy nadzieję świeżości wczorajszej. A gdzie fartuch ochronny? Rodziny do sali nie wpuszczą, ale lekarz bez odzieży ochronnej może - oni są "antybakteryjni". Jeżeli pani neonatolog kurtka się już nie dopina, niech dyrektor uszyje nową.

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.




Wróć do góry