swietokrzyskie.info


Wtorek, 23 czerwca 2026, Do końca roku 191 dni Imieniny: Albina, Wandy, Zenona

Wiadomosci

Śmiertelne potrącenie 16-latka. Zatrzymano podejrzanego

Dodane: Milena Data: 2013-11-17 12:44:57 (czytane: 58113)  Wersja do druku

W niedzielę w południe, policjanci z Kazimierzy Wielkiej zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu kazimierskiego, podejrzewanego o śmiertelne potrącenie 16 letniego pieszego i ucieczkę z miejsca wypadku.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 listopada w miejscowości Siesławice w gminie Busko-Zdrój. Po godz. 3, do Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju wpłynęła informacja od podróżującego trasą nr 776, że w miejscowości Siesławice doszło do potrącenia pieszego. 

Na poboczu znaleziono ciało 16-latka, mieszkańca gminy Wiślica. Po przyjeździe karetki, lekarze stwierdzili zgon chłopca.

Na miejscu zabezpieczono ślady wypadku. Kierowca pojazdu, który potrącił chłopca odjechał nie udzielając pierwszej pomocy.

swieczka001.jpg
Miejsce wypadku. Foto Jarosław Roland Kruk


Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku zatrzymany
 
W niedzielę w południe, policjanci z Kazimierzy Wielkiej zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu kazimierskiego.

podejrzany.jpg 


Poszukiwania sprawcy wypadku w którym zginął 16 – letni mieszkaniec gm. Wiślica, prowadzone były przez policjantów z trzech powiatów woj. świętokrzyskiego:  buskiego, gdzie zaistniało zdarzenie, a także pińczowskiego, kazimierskiego. Do poszukiwań włączyli się również policjanci z powiatów miechowskiego i proszowickiego na terenie małopolski.

Tuz po uzyskaniu pierwszych informacji o wypadku, stróże prawa sprawdzili ponad 200 wytypowanych pojazdów, których model i marka podobne były do opisu pojazdu, który prawdopodobnie mógł brać udział w potrąceniu.

Sprawdzano wszelkie informacje, które mogły przyczynić się ustalenia miejsca pobytu kierującego. Mundurowi dotarli również do miejsca zamieszkania 42-letniego mieszkańca gminy Czarnocin, właściciela poszukiwanego pojazdu marki BMW.

Został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu w Busku-Zdroju. Mężczyzna wstępnie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Pojazd zabezpieczono do oględzin. Za przestępstwo, o które jest podejrzewany, może mu grozić do 12 lat pobytu w więzieniu.

źródło: www.swietokrzyska.policja.gov.pl


  • Wiadomości z regionu
  • Aktualności
  • Sport
  • Kultura, rozrywka
  • Polityka

Uwaga: Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

  Komentarze (127)
     

-x (2013-11-17 17:31:06)

to jest komentarz z Echa: W Kazimierzy zatrzymali 42-letniego mieszkańca gminy Czarnocin i jego samochód. Mężczyzna wstępnie przyznał się, choć – jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy – twierdzi, że wiedział, iż coś potrącił, ale – według jego słów – nie sądził, że człowieka.

Mężczyzna został przewieziony do celi w Komendzie Powiatowej Policji w Busku Zdroju. Za spowodowanie wypadku śmiertelnego i ucieczkę z jego miejsca grozić może od dwóch do 12 lat więzienia.

-patryk (2013-11-17 17:17:58)

-.... nie znasz barta nie odszywaj sie bo jesteś szmatom jak tak piszesz

- (2013-11-17 17:10:59)

byl w terapii bo go widzialem

-xxx (2013-11-17 17:04:36)

bartek nie był w terapii tylko w retro na koncercie BRO

-aa (2013-11-17 17:00:26)

wie moze ktos kto jest sprawca wypadku?

-m (2013-11-17 16:31:05)

Tak, złapali go dzisiaj. Potwierdzone info. Gościu z ok Kazimierzy.
-czaki - to zapewne ten samochód

-czaki (2013-11-17 16:11:46)

przed chwilą laweta przywiozła czarną beeme na nr TKA do Krzemińskiego,może go mają

-.... (2013-11-17 15:48:33)

Gdzie byli rodzice ? tusk.. wygonił za chlebem. Wiec wina ?

-Do -Mieszkaniec wsi okolicznej zamieszkania chłopaka zmarłego (2013-11-17 14:36:32)

Busko ul.Partyzantów pod Stokrotką w dawnym Skalarze mieści sie TERAPIA

-Mieszkaniec wsi okolicznej zamieszkania chłopaka zmarłego (2013-11-17 14:26:09)

Ludzie a powiedz cię gdzie jest ten cały klub terapia?

-Kamil (2013-11-17 13:59:03)

Czytając nie które komentarze wydaje mi że ludzie nie macie serca zginął młody chłopak a wy dochodzicie do wniosku że był pijany lub gdzie byli jego rodzice. Otrząśnijcie się nie jeden szesnastolatek bawi się do późna i pije alkohol to co ich też można potrącić i zostawić. Każdy Rodzic chce jak najlepiej dla swojego dziecka i choćby nie wiem jak i tak do końca go nie upilnuje. Wina tylko i wyłącznie leży po stronie kierowcy. Pomyślcie logicznie kierowca ma się dostosować do warunków panujących na drodze i OGRANICZYĆ prędkość, wsiadając za kierownice powinien wiedzieć że nie jest sam na drodze i że w każdej chwili może coś znaleźć się na trasie, powinien zachować szczególną ostrożność szczególnie w nocy. Gdyby kierowca jechał wolniej do takiej tragedii by nie doszło. Mówicie o odblaskach fakt dobry sposób na zachowanie ostrożności przez pieszego ale jeżeli mamy dużą prędkość nawet odblaski nie pomogą. Zastanówcie się ludzie co piszecie bo czy on był pijany czy trzeźwy to też człowiek i wsiadając za kierownice przed zapaleniem silnika usiądzcie i przemyślcie żeby jechać ostrożnie bo w każdej chwili coś może stanąć nam na drodze.

Świat jest piękny tylko ludzie to KUR*Y

-xxxx (2013-11-17 13:49:36)

szkoda chłopaka naprawde . Ale ludzie on miał 16 lat i w terapi był kto go tam wpuscil i sprzedał alkohol jakim prawem . A ci koledzy co go odjechali to mam nadzieje ze do konca zycia beda miec wyrzuty bo tak sie nie robi . wiem ze najłatwiej jest kogos oceniać ale gdzyby nie jego mądrzy koledzy do tej tragedi by nie doszło. szczere kondolencje dla rodziny tego chłopca

-Kielce (2013-11-17 13:31:20)

Przestępca zawsze wraca na miejsce zbrodni. Szczere kondolencje dla rodziny tego chłopca. Niech spoczywa w spokoju.

-olek (2013-11-17 13:20:38)

szkoda ze najwiecej do powiedzenia maja ci ktorzy bartka nie znaja .. :( spokojny chlopak az lzy sie same cisna na oczy .. eh morderca uciekl bo pewnie byl nacpany albo z promilami i czul sie panem w swojej Bryce Mlodego Wiesniaka co ze go znajda dostanie 8lat wyjdzie po 5 eh powinni go zywcem spalic w samochodzie Bo az mnie cos trafia jak pomysle ze bede utrzymywal takiego bydlaka morderce skur. by mial cieplo w dup. z ZK Smierc za smierc Bo to zwykle mordrstwo TAk to widze bo potracic czlowieka i nie udzielic mu pomocy to nawet bydle by tak nie postapilo Wspolczucia Dla rodziny bartka Braci Siostry Rodzicow oraz znajomych...

-teks (2013-11-17 13:02:18)

Czym kierował? Że niby z Jurkowa go przejechał?

<< poprzednie 15

Nasz patronat

Data: 2026-06-27, godz:

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju

Buskie Samorządowe Centrum Kultury zaprasza na XXXII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz, który odbędzie się w dniach od 27 czerwca do 5 lipca w Busku-Zdroju. Wydarzenie od lat przyciąga miłośników muzyki klasycznej i stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie. Sprawdźcie program tegorocznego festiwalu.



Wróć do góry